Návod, jak změnit hosting pro WordPress

Podrobný manuál, jak přesunout web s redakčním systémem WordPress na nový hosting.

Záloha databáze

Nejprve je potřeba provést zálohu databáze pomocí phpMyAdmin. Tu provedete tak, že vyberete databázi obsahující nastavení a články instalace WordPressu, kterou hodláte přesunout, a pak nahoře zvolte záložky Export. Dole pak zaškrtněte Do souboru stiskněte tlačítko Proveď a uložte sql soubor na svůj disk.

Záloha pluginů a témat

Použitá témata a pluginy používané WordPressem zálohujeme nejjednodušeji prostým zkopírováním celého obsahu složky wp-content na svůj disk. Zálohovat můžete v rámci zjednodušení zprovoznění kompletního obsahu stránek na novém hostingu také autentizační soubory pro Google, Bing a Yahoo.

Čistá instalace

V manažeru domén svého nového hostingu přidejte do správy svou doménu. Ideální je, pokud váš poskytovatel hostingu umožňuje zjednodušenou instalaci Wodrpressu pomocí one-click utility nebo podobného nástroje. Pokud to je možné, nainstalujte čistý WordPress a pomocí ftp, online správce souborů nebo jiného nástroje přepiště obsah složky wp-content soubory ze zálohy. Pokud to možné není, změňte nejprve dns záznamy, nainstalujte prázdý WordPress a pak teprve přepiště wp-content.

Přepsání databáze

V další fázi pak pomocí phpMyAdmin přepište databázi obsahem své zálohy. Nejprve smažte všechny původní tabulky v databázi přes volbu Zaškrtnout vše > Odstranit. Nyní zvolte záložku Import a použijte záložní sql soubor k vytvoření nových tabulek a jejich naplnění obsahem.

Dokončení přesunu

Nyní ve správě své domény změňte dns záznamy tak, aby platily pro nového poskytovatele hostingu. Doporučuje se nejprve (cca pro první den provozu na novém hostingu) změnit sekundární dns server, až pak i primární.

Nejčastější problémy a jejich řešení

Špatný prefix

Standardní prefix tabulek v instalaci Worpressu je wp_. Pokud využijete automatickou instalaci, může se prefix nastavit na jinou hodnotu, například wp_f2tq2k_. Aby mohl WordPress úspěšně fungovat, musí se shodovat prefix tabulek v databázi s prefixem nastaveném v souboru wp-config.php  – proměnná $table_prefix. Případně je třeba všechny tabulky přejmenovat pomocí SQL příkazu

rename table wp_starý_prefix_jméno_tabulky to wp_nový_prefix_jméno_tabulky;

pro všechny tabulky databáze a dále pak v tabulce (wp)_options změnit hodnotu (wp)_user_roles, tak aby odpovídal prefixu všech tabulek v databázi. Stejnou operaci je pak třeba provést také v tabulce (wp)_usermeta a změnit hodnoty (wp)_capabilities, (wp)_user_level a (wp)_autosave_draft_ids.

Poznámka: (wp) je označení pro prefix používaný ve vaší tabulce a instalaci WordPressu. Klasicky je to wp, může však mít jinou vámi nastavenou hodnotu.

Chyba kódování

Pokud jsou v nově nainstalovaném chybně zobrazené české znaky, v souboru wp-config.php změňte řádek

define(‚DB_CHARSET‘, ‚utf8‘); na define(‚DB_CHARSET‘, “);

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *