iPhone – jak vyměnit sklo?

Pokud se vám rozbilo sklo na iPhone, možná se vám hodí tento návod, ve kterém poradíme, jak ho vlastní silou vyměnit a nahradit.

Co budete potřebovat

 • náhradní přední stranu = přední sklo + displej
 • malý plochý šroubovák – buď speciální pro tuto opravu, nebo lze použít i běžný hodinářský
 • speciální křížový šroubovák
 • speciální 5 hvězdičkový šroubovák
 • pomocnou plastovou špachtli na oddělení krytu

Kde je sehnat

Řada těchto dílů se dá najít i u nás, nicméně doporučujeme se podívat zejména na eBay, kde se to obecně příslušenstvím a náhradními díly k iPhonům jen hemží. Některé součásti najdete také v obchodu DealExtreme, specializujícím se na drobnou elektroniku z Číny.

Postup výměny

Během celé výměny si pečlivě ukládejte šroubky tak, abyste je našli, klidně si zapisujte kam patří, ať pak při opětovném sestavení nedojde k nějakému problému. Během této operace dojde k tomu, že se rozmontuje skutečně celý telefon – není to triviální operace, kdy se povolí dva šroubky, takže pokud opravdu chcete jít do toho, připravte si dostatečně velkou pracovní plochu, osvětlenou, bez dalších předmětů, které by mohly vadit při práci. Uvedený návod je použitelný pro iPhone 4 a 4S.

 1. Odmontujte dolní dva šroubky pomocí hvězdičkového šroubováku
 2. Přitlačením a posunutím prstu odsuňte zadní kryt
 3. Nyní je potřeba odmnotovat prakticky vše co vidíte, abychom se dostali k přední straně. Pomocí křížového šroubováku tedy povolte všechny šroubky, odkryjte baterii, odklopte nebo dejte pryč všechny plastové díly, včetně plošných spojů s fotoaparátem a anténovým dílem. Pomocí drátku vyjměte kapsu na microsim. Odmotujte i šroubky za bok držící vnitřní přední stranu u boční hrany.
 4. Plastovou špachtličkou (případně podobnou pomůckou) odpojte přední stranu od těla a vyjměte z něj síťku kryjící reproduktor.
 5. Síťku zasaďte do mezery na novém dílu se sklíčkem displejem a zasaďte díl se sklem a lcd displejem na místo původního dílu.
 6. Přimontujte přední díl za boční šroubky, vsaďte všechny díly a zašroubujte je zpět na jejich místo. Úplně naposled zašroubujte spodní šroubky.

Aby se vám to skutečně podařilo, přidáváme ještě video s názorným předvedením celého postupu.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. Chtěl bych se zeptat jestli se dá vyměnít pouze sklo displej mam vpořádku 🙂

 2. Bohužel, zvlášť to sklo vyměnit nejde (tohle je docela častý problém)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *