Jak uklidit počítač

Tento článek bude trošku o údržbě vašeho počítače, jelikož uklízet se musí všechno i váš počítač. Uvidíte, že naše rady vám ušetří čas, místo na vašem pevném disku a zvýší životnost vašeho počítače. Takže vzhůru do úklidu!

Takové ty věci ohledně zabezpečení jsou asi všem jasné a nebudeme se jimi tedy v tomto článku zabývat.

Prach – nepřítel číslo 1

Napřed něco o všeobecném ručním čištění, utřít hadříkem bednu a monitor jednou za určitý byť i krátký časový interval opravdu nestačí. Nikdo to nemá moc rád, ale jednou maximálně za půl roku, byste správně měli rozšroubovat bednu a očistit prach. Samozřejmě je potřeba napřed vše vypojit a zacházet s počítačem opatrně.

Také typ čištění je specifický, nejrozšířenější jsou možnosti tři. Ta první je, že si vezmete počítač třeba na balkon a s luxem nastavený na zpětný chod, jinak řečeno silnější fén vyfoukáte prach ven. Na zpětný chod z důvodu nebezpečí vsání součástky. Další možností je vzít si hadřík a tyčinku do uší a hezky ručně jemně a precizně čistit. Nebo si můžete koupit lihový čistič na to určený v nějakém internetovém e-shopu. Tento líh pak následně lze použít i na klávesy, jelikož rozpouští mastnotu.

Neuspořádané složky a soubory – nepřítel číslo 2

Pokud máte ve srovnání vašich souborů chaos, ztrácíte nejen čas, ba dokonce v důsledku špatného uspořádání jednotlivých komponentů rychlost. Takže si dejte tu práci a rozdělte a uspořádejte si vaše soubory a nepotřebné blbiny vymažte.

Registry –  nepřítel číslo 3

Nepotřebné soubory, chybné a nepotřebné registry, historie a cookie a další nepotřebné komponenty, jen zabírají místo na všem disku a snižují výkon počítače. K odstranění těchto věcí vám poslouží velice dobrý program CCleaner, který je nejen zadarmo, ale i v češtině. V široké nabídce nastavení si přesně a dopodrobna vybere a zvolíte, co chcete smazat a co naopak zanechat. Práce s tímto programem se nemusí bát ani úplný laik.

Doufáme, že vám naše rady pomohou zlepšit a zpříjemnit vaši práci, nebo trávení volných chvil na počítači.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *