Jak vybrat myš

Každý v dnešní době asi měl v ruce více než jednu počítačovou myš. Jak známo, druhy jsou různé: myši jsou pro praváky, pro leváky, liší se designem.. Jak tedy najít tu pravou?


Jedno z nejzákladnějšího rozdělení počítačových myší je na:

  • bezdrátové a s drátem
  • optické (dioda svítí ve viditelném spektru)
  • laserové (dioda nesvítí ve viditelném spektru)
  • infra (také nesvítí ve viditelném spektru)
  • také můžeme narazit na kuličkovou myš, ale to v dnešní době opravdu jen výjmečně.

U tohoto produktu, by se jako u většiny hardware dalo asi říci, že cena většinou odpovídá kvalitě, naštěstí dneš už myška není žádným luxusem a většinou se tyto cenové rozdíly pohybují v rozmezí pár stokorun, ovšem myši pro opravdové labužníky stojí i pár tisíc.

Na co bychom si měli dávat pozor při výběru myši?

Myš by vám měla padnout do ruky, více práce a příjemněji uděláte s myší, která vám přesně sedne. Bohužel při nákupech máte málokdy možnost si myš předem osahat. Můžete ale vycházet z toho, že existují tři druhy velikostí: malé, střední a velké.

Hodnota DPI je nejčastější udávanou hodnotou u myši – je to údaj, který určuje jemnost snímání senzoru – vyjadřuje počet obrazových bodů (pixelů), které se vejdou do délky jednoho palce. Bohužel pokud byste si mysleli, že vysoká hodnota DPI zaručuje kvalitní a přesný senzor, musíme vás zklamat, nemusí tomu tak být. Nejvyšší rozlišení, tedy hodnoty DPI, nabízejí laserové senzory. Novější myši si už taky poradí s problematickými povrchy jako je sklo, takže pokud se vám to hodí, nebojte se sáhnout po takovémto kousku.

Mezi další hodnotu myší patří zrychlení, kvalitní je například 60 palců při 15G. Méně podstatná je rychlost snímání udávaná ve frame za sekundu nebo v megapixelech, tyto hodnoty snad na všech myších dosahují dostatečných hodnot.

Všechny bezdrátové myši kvalitou senzorů za drátovými pokulhávají, což je dáno nutností šetřit energii. Najdete ale i světlé výjimky, jako třeba herní myši od Logitechu řady G, které jede naplno, avšak výdrž na baterii je něco kolem 4 hodin a patří tím mezi bezdrátovými myšmi co se výdrže týče na špici.

Výběr na trhu je v současné době více než bohatý, každý si určitě vybere tu svou pro sebe ideální. Využít také můžete některého ze srovnávačů zboží, jako je Heureka.cz nebo Zbozi.cz.

Rate this post

2 komentářů k Jak vybrat myš

  1. Sháním bezdrátovou myš Logitech s těmito či podobnými rozměry: výška 26, šířka 11, hloubka 6.

    Děkuji

  2. to jsou rozměry myši? proč hledáš přesně tyhle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *