Jak zjistit, jaký hardware je uvnitř počítače

Popis programu, který vám poskytne podrobné informace o hardware a jeho stavu.

V dnešním článku si povíme pár užitečných věcí o programu Speccy, pokud vám název programu nic neříká, jedná se o program, který pochází z dílny autorů řady úspěšných programů, které jsou navíc zdarma, jako příklad můžeme uvést CCleaner, o kterém jsme vás již prostřednictvím článku informovali. Program Speccy, jak již z názvu článku vyplývá, slouží k zjištění informací o jednotlivých komponentech vašeho počítače.

Program je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé počítačové uživatele, občas je velmi důležité znát informace o součástkách, kdyby se vám s počítačem něco stalo, ulehčí vám to hodně práce, rovněž když si budete chtít zakoupit komponent nový, nebudete muset otevírat skříň a hledat konektory a další informace.

Pokud jste znalec a všechny tyto informace o vašem počítači znáte nazpaměť nebo je máte někde napsané a víte kde, můžete i tak se dozvědět plno dalších informací, jako je například vytížení sběrnice a teplota, díky které víte vždy, že váš počítač funguje tak jak má.

Program je velice jednoduchý na ovládání a dokonale přehledný, na levé straně má menu a na pravé straně pak vidíte informace o součástce, kterou jste si v levém menu vybraly, v horní liště pak vidíte klasický výběr, který má většina programů, obsahuje možnosti jako soubor, náhled a pomoc.

V kategorii o základních informacích naleznete verzi vašeho operačního systému, velikost paměti RAM, název a zmiňovanou teplotu procesoru, dále pak názvy a teploty základní desky, monitoru, grafické karty, pevného disku atd.  A informace o vašich audio a optických zařízení.

Podrobnější informace o určitých komponentech, jako jsou procesor, monitor, sběrnice, základní deska, RAM paměť a mnohých dalších naleznete pak v jednotlivých rubrikách.

Tento program určitě zkuste, jsou sice i jiné možnosti, jak tyto informace získat, ale zde je máte přehledně, pohromadě a rychle k nahlédnutí. Navíc program nezabírá moc místa, tak proč ho nezkusit?

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.