Facebook a hry

Hrát či nehrát facebookové gamesy? Stručně a jasně o hraní pomocí sociální sítě Facebook.

I Facebook, jako jiné komunikační sítě a programy (vzpomeňme si třeba na české Hry.cz provázané s Lidé.cz) má pestrou paletu her, které denně hrají miliony uživatelů po celém světě. Co víc, někteří uživatelé mají Facebook výhradně na hry, takže ho pojímají spíše jako herní centrum.

Často se stává, že i člověk, který hry na internetu běžně nevyhledává a nehraje na FB podlehne a začne nějakou hrát. Nastává jednoduchá otázka, proč tomu tak je? Odpověď je prostá, není to rozhodně v kvalitě her, nápaditosti, nebo dostupnosti.

Znáte ten pocit, když si píšete s vaším známým a čekáte na odpověď? Nechcete se pouštět do žádné práce, jelikož by vás rozptylovala, tak prostě sedíte, koukáte do monitoru a čekáte. Není pak nijak překvapivé, že kliknete na ikonku hry, která se tak hezky nabízí.

Možnost hrát hru a na pravé okrajové straně v panelu sledovat chat je asi jediná výhoda těchto her. I mnohem méně známé ICQ mělo v tomto ohledu větší dávku představivost a důmyslnosti.

Druh těchto her je buď Java, nebo flash.

Hry nejsou nápadité, když opomene nějaké ty hazardní hry a hry už vytvořené, jako třeba kulečník. Zbude nám skupina her poněkud více originální, ale rozhodně ne nějak markantně. A sice hry typu starání se o farmu, akvárium, zoologickou zahradu, domácího mazlíčka apod. Všechny tyto hry se od sebe liší grafikou, ale princip zůstává stejný. Nakrmit, uklidit, nakoupit, vzít peníze, sklidit, zasít…

Když si v důsledku uvědomíme, co ve hře děláme, dojde nám, že jen otrocky a stereotypně pár minut klikáme na obrazovku. Co z tohoto otročení máme? Hřejivý pocit u srdce, že zítra budeme moci sklidit mrkev a zasadit bramboru, jelikož dosáhneme dalšího Levlu. Super vyhlídky, ne?

Další negativní věcí na této hře je komerce a zvýhodňování hráčů s FB kredity, které ve hře vyměníte za téměř cokoli.

Podtrženo sečteno, pokud chcete nové políčko, budete buď klikat, nebo platit, volba je na vás. Ale opravdu to stojí za to? Je plno kvalitnějších, lepších a propracovanějších her. Proto až se budete příště u chatování nudit, najděte si nějakou lepší činnost na zabavení.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *