Hudba v iTunes

Ukliďte si skladby v Ipodu a vytvořte si hudební seznamy skladeb na cestu do práce pomocí našich tipů.

Jak uspořádat hudbu

Pořádek lze mít v pokoji stejně tak, jako ve vašem Ipodu. A tvrdit, že máte systém, a že přesně víte, kde hledat, bohužel nezabere. Tedy pokud si nepamatujete všechny vaše názvy hudebních stop zpaměti a nechce se vám je hledat přes vyhledávač, jelikož jak všichni víme, psát něco na Ipodu je věc pro silné nervy.

Tady je opravdu jediná dobrá rada a řešení tohoto problému:chce to pořádek. Než si vaše skladby do iTunes  nahrajete, je důležité si skladby uspořádat v počítači. Je jedno, jestli si je budete řadit do složek podle alba, interpreta, žánru, nebo staří skladeb, ale je důležité mít v tom systém, který vám vyhovuje.

Když už jsme tento bod splnili a máme skladby úspěšně nahrané ve vaší iTunes knihovně, klikněte pravým tlačítkem myši na píseň a vyberte možnost ,,Get Info“ a následně „Info“. Nyní vidíte tabulku, kde máte všechny potřebné věci pro řazení a následné vyhledávání v Ipodu.

Co vše vyplníte je jen na vás, ale berte to tak, že čím více, tím lépe. Tak třeba na většině originálních CD je už vše vyplněno, ale když pak přidáte MP3ku od kamaráda, kde nebude nic, tak vám nebude mezi ostatní skladby moc zapadat a i z estetického hlediska to nebude vypadat moc dobře.

Nyní se podívejme blíže na to, jaké máme možnosti zadávání informací o písních, mluvených knihách a dalších zvukových záznamech:

Name– Název písně

Artist– Zpěvák

Album Artist– Zpěváci, kteří zpívají na albu. (pro více možností)

Album– Název alba.

A další, jako třeba komentáře, datum vydání, žánr…

Pokud se chcete při poslechu kochat pohledem na fotku alba, není problém si ji vložit přímo z PC. Kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete ,,Get Info“ a následně „Artwork“ nyní už jen vložíte vlastní obrázek, nebo obrázek alba, může jich být i více.

Po propojení s Pc a aktualizací vašeho Ipodu, můžete pozorovat výsledky vašich informací, můžete skladby hledat podle žánru, alba, umělce, názvu atd. Usnadní vám to práci a bude to hezky srovnané a vaše obrázky budou vidět jako miniatura na levé straně. Pokud ji chcete vidět přes celou plochu, jednoduše mačkejte OK než se tak stane, (zmáčknutí OK umožňuje i řadu jiných funkcí jako třeba rychlejší přetáčení písně nebo bodování).

Písně na cestu

Nyní ještě jeden užitečný typ, jak si zařídit písně na cestu.

Pokud při své pravidelné činnosti (běh, učení, cesta do práce) chcete poslouchat vybrané písně, které nemají žádnou souvislost, není nic jednoduší než využívat tento seznam.  Stačí na vybrané skladbě podržet tlačítko OK (prostřední) a vyčkat, takto si můžete vybrat libovolný počet skladeb. Pak jděte v menu na Hudba, seznam skladeb, najděte On-The-Go a uložte, nebo odstraňte váš seznam.

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Hudba v iTunes

  1. Zdravím, mám takový dotaz.. synchronizuji hudbu do iphonu, vše ok, na displeji se mi objeví „synchronizuje se“ a poté tu hudbu nemůžu najít,kde se uložila??????? Díky

  2. V počítači se většinou použije výchozí složka, tj. Dokumenty > Hudba, případně Hudba v domovské složce uživatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *