Fyzika na internetu

Kde najít na internetu fyziku online, jak pro učení tak pro vypracování referátů nebo jako náhradu sešitu.

V tomto článku se podíváme zase trošku do končin, co budou zajímat asi zejména středoškolské a gymnaziální studenty, případně nějaké ty fyzikální nadšence, kteří na internetu hledají co nejvíce materiálu týkajících se něčeho do fyziky co možná v největším celku a rozsahu. Po dlouhém pátrání v online končinách se nám podařilo najít dva weby, které ve svém spojení váš hlad po dostatečně vydatném materiálu plném mechaniky, elektrotechniky, optiky, teorie relativity a všech těch dalších témat, kterými se fyzikální zkoumání zabývá uspokojí v maximální možné míře a pokud jejich využití vhodně nakombinujete, budete moct být v brzké době ve svém okolí považováni za velkého fyzikálního guru (resp. šprta).

Celá fyzika v kostce a online

První web, kterému se zde budeme věnovat, je vlastně něčím mezi ucelenými výpisky a online učebnicí, takže využitelný je jak pro objasnění nějakého pojmu, tak po vytištění ho lze bez problémů použít namísto sešitu nebo jednotlivou kapitolu pak třeba na referát. Protože všechno po ruce je potřeba zpravidla znát k maturitě, i adresa je případná – najdete ho na adrese www.maturitazfyziky.cz. Jedná se o ucelenou sbírku, která pojímá na tomto webu všechno, co fyzika zahrnuje – ať už se jedná o mechaniku, atomy a molekuly, nebo třeba astrofyziku a hvězdy.

Adresa: www.maturitazfyziky.cz

Online výuka na Lidech

Další záležitost, kterou bychom zde rádi zmínili, je pak výuková pomůcka dostupná na Lide.cz, o které jsme se zde zmiňovali již dříve v souvislosti s angličtinou. Jedná se opět o klasický „klikací“ internetový výukový systém – tedy ilustrace, případně animace doprovázené komentáři, ilustrující různé děje nebo znázorňující pokusy.

Adresa: vyuka.lide.cz/moderni-brana-vedeni/fyzika-pro-stredni-skoly-a-gymnazia/

Rate this post

4 komentářů k Fyzika na internetu

  1. Dobrý den zde je Tereza Dvořáková dělam jeden projekt do českého jazyka: chtěla bych se zeptat fyzika jak se dívá na PLAST předem děkuji za odpověď a přeji krásný den.

  2. hodně zajímavá otázka 😀

  3. Dobrý den, zapadlo mi auto v bahně a ani druhym autem přes lano se nepodařilo vytáhnout. Pomůže mi když lano povedu okolo stromu na způsob kladky a změnim směr jen ve vodorovné poloze? předem děkuji za radu.

  4. Dobrý den chci se zeptat teoreticky jsem vynalezl perpetuum mobile z magnetů a jde to udělat i aby vyráběl El. Proud . Chci se zeptat kde se to dá nahlásit abych na tom vydělal peníze a klidně aby se o mě i psalo je to podle mě čistá nekonečná energie ( teoreticky ) z výrobkem bych potřeboval pomoci děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *