Francouzština na internetu

Chcete zlepšit vaše francouzské dovednosti? Poradíme vám, kde na internetu zdarma zdokonalíte vaše znalosti online.

Francouzský jazykem dnes hovoří přes 200 000 000 lidí po celém světě, za jeho rozšíření v prvopočátku vděčí tento románský jazyk hlavně Juliovi Césarovi. Tento jazyk bývá též označován jako zpěvný jazyk a jazyk zamilovaných, zřejmě díky hlavními městu Francie – romantické Paříži. No a pravdou také bohužel zůstává, že tento jazyk není vůbec lehké ovládat.

Někdo má na jazyky dar a někdo musí holt trošku zabrat a pokud chcete opravdu mluvit, je nutné se gramatiku nejen naučit, ale i osvojit a plně automatizovat, abyste nemuseli při rozhovoru přemýšlet, jaký pád, člen či čas zvolit a mohli jste hovořit plynule. S tím vám ovšem pomůže pouze a jedině praxe v podobě tuny vyplněných cvičení, v pokročilém stádiu pak čtení článků, sledování filmů, seriálů a konverzace.

Učte se francouzsky přes web

S velkou částí z výše uvedených úkonů vám může pomoci webová stránka lepointdufle.net

Tento web je sice rozdělen na skupiny lidí podle úrovně pokročilosti v jazyku, tudíž zde najdete i něco pro začátečníky, i přesto bychom to nedoporučovali, jako základní stavební jednotku, ideální je najít a navštěvovat nějaký klasický kurz  – a zdokonalovat a obohacovat vaše znalosti přes web.

Web se totiž specializuje hlavně na gramatiku a cvičení s ní spojené. Je pravda, že v této disciplíně by tento web našel jen málo konkurentů. Samozřejmostí je, že po vyhodnocení vašich výsledků, budete moci nazřít na chyby, kterých jste se dopustili.

Na druhou stranu web je celý koncipován do francouzského jazyka, což je sice plus, ale opět platí, že začátečníkovi by to způsobilo spíše komplikace. Někomu sice vyhovuje nečekané vhození do vody, po prvotním šoku vycítí, co má dělat, aby přežil (a naučí se plavat mnohem rychleji než jeho vrstevníci na břehu s rukávky a kruhem). Ovšem jsou mezi námi i tací, kteří se zaleknou a do vody už nikdy nevlezou, ba se z ní dokonce už nikdy nevynoří. Prostě řečeno je na uvážení každého z vás, jestli si na to troufnete bez kurzu či jiného zdroje. Zvažte třeba možnost interaktivního kurzu na vyuka.lide.cz, o kterém jsme se už zmínili už před časem, v souvislosti s angličtinou.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Francouzština na internetu

  1. Zajímavé, podobně funguje i web francouzské testy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *