SeaMonkey: Takový lepší prohlížeč

V tomto článku se podíváme opět na zajímavý program, který určitě stojí minimálně za otestování, pozor ale, hrozí totiž dost velké riziko, že se vám ho po ozkoušení nebude chtít vzdát.

Program, který vám zde představíme, pochází z dílny Mozilla.org. Tento tým zkušených vývojářů ze všech počítačových oblastí má za sebou už řadu úspěšných programů, jako třeba populární a poměrně rychlý prohlížeč Mozilla Firefox. Zde představený projekt je další pokus Mozilly o získání nových příznivců a proražení na trhu, (konkurence roste každým dnem, významným konkurentem se stává například Google s prohlížečem Google Chrome). Získání nových příznivců se do jisté míry povedlo, jestli to ovšem odpovídalo představám Mozilly lze jen spekulovat.

Jak už to u programů této společnosti bývá, je program SeaMonkey zcela zdarma. Program je kompatibilní s operačním systémem Windows 2000, 2003, Vista, XP, ale i nejnovější verze 7.

Tento program by se dal zkráceně popsat jako balíček nejdůležitějších internetových aplikací pro pokročilé uživatele: jinak řečeno, pokud na internetu využíváte pouze emailovou schránku a vyhledávač, asi většinu funkcí tohoto programu nedoceníte. To vám samozřejmě nebrání zkusit ho, a jelikož má naprosto jednoduché ovládání, nemělo by být zacházení s ním sebeméně komplikované, rovněž nezabírá příliš místa na vašem disku, takže za pokus v tomto směru opravu nic nedáte.

Co se skrývá v balíku

Nyní už si popíšeme trošku podrobněji, co je součástí tohoto balíčku. Stěžeň balíku SeaMonkey je prohlížeč, který má standardní věci, jako prohlížení v panelech, záložky s oblíbenými stránkami, rovněž i postraní lišty a samozřejmě zabezpečení v podobě blokace vyskakovacích oken. Dalším hlavním komponentem balíčku je poštovní správce neboli klient, kterého lze přirovnat k Thunderbirdu (stejný autor se nezapře). Obsahuje propracované nástroje pro správu pošty, samozřejmostí je antispamová ochrana, užitečným vylepšením je také podpora více uživatelských účtů.

Dále balíček obsahuje plno dalších užitečných podprogramů, jako jsou třeba editor webových stránek, který pokročilejší uživatelé určitě ocení, nebo adresář pro správu vašich kontaktů a komunikační klient.

Jediné co bychom balíčku trošku vytknuli,  je design, který není zrovna dvakrát propracovaný  a určité rezervy má. Ale jak se říká, nikdo není dokonalý a za zkoušku tento balík rozhodně stojí.

Pokud toužíte po dalších informací, navštivte oficiální web balíčku: http://www.seamonkey-project.org/

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.