Vlastní vyhledávání a nové komentáře na Bloguje.cz

Prosím, jaký je přesný postup pro vložení modulu posledních reakcí a vyhledávače na blogu v jeho obsahu – nikoli klasický google.
Děkuju.

Jak vložit poslední reakce

Nejjednodušší je přímo použít šablonu, která už má v sobě modul na Nové komentáře integrovaný a nic se nastavoat nemusí. Z připravených šablon (najdete je přes vzhled > šablony) to je například niceturbo.

Vlastní vyhledávač na blogu

Vlastní vyhledávač google si můžete vytvořit na adrese http://www.google.cz/coop/cse/. Při vytváření zvolte vyhledávat pouze weby, které vyberu. Do formuláře Prohledávané weby: zapište adresu svého blogu. Vyberte edici Stardard, která je zdarma a odsouhlaste podmínky používání služby. Vyberte dokončit. Tímto nastavení vyhledávače nekončí. Přejděte do přehledu Mé vyhledávače a u vašeho nového vyhledávače vyberte odkaz na custom search element. Tento element umí výsledky vyhledávání zobrazovat přímo na vaší stránce a neodkazuje na google. Zkopírujte kód do schránky.

Alternativně můžete použít také jiný vyhledávač než google, většina z nich ale nemá tolik možností nastavení a zejména pak neumí zobrazovat výsledky vyhledávání na stránce. Více o tomto tématu naleznete na http://www.jakpsatweb.cz/hledani.html.

V administraci systému Bloguje.cz je nyní třeba v Nastavení > Uživatelské rozhraní > Pro pokročilé se přepnout do režimu, kdy je možná přímá editace HTML šablony blogu. Zde pak přes vzhled > změny HTML najděte místo, kam chcete vyhledávací formulář vložit. Hledejte značku, kde začíná element menu <div class=“menu“> a pak jednotlivou jeho součást, kam ho chcete vložit. Když chcete vyhledávací políčko vložit do oddílu navigace, vložte zkopírovaný kód přímo pod značku <div class=“nadpismenu“>NAVIGACE</div>.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *