Jak se píše zavináč

Jak napsat zavináč, možnosti jak si poradit pomocí klávesové zkratky nebo v případě, kdy klávesnice nefunguje pomocí myši.

Zavináč je poměrně důležité písmenko, které vlastně ani písmenem není, a hodí se nám hlavně když chceme napsat emailovou adresu. Málokdo ví, že tento zvláštní znak už zhruba před 500 lety, ve Florencii, kde se znakem @ označovala jednotka jedné amfory. Postupně se význam zavináče posunul do roviny jeho významu jako náhrady výrazu „za cenu po“ – ve Francii a u nás se však v tomto významu používá písmena à.

Vzhledem k používání znaku @ v obchodní sféře se začal po vynálezu psacího stroje umisťovat na klávesnici, a dostal se i klasickou počítačovou klávesnici. Od roku 1972 se pak začal používat tak, jak ho zná většina z nás, tedy píše se jako oddělovač jména a domény v adrese emailu (jako třeba jarda.novak@seznam.cz).

Jak ho napsat

Pravý Alt + V

Alt + 64

Ctrl + Alt + V

Myší: označte znak @ někde v textu, klikněte pravým tlačítkem, zvolte Kopírovat, a kam ho potřebujete klikněte opět pravým tlačítkem a vyberte Vložit.

Na anglické klávesnici: Klávesa [2 @]

Ve Windows pak také můžete spustit program Mapa znaků (Start > Všechny programy > Příslušenství), zde ho v tabulce speciálních znaků stačí najít, vybrat myší a stisknout tlačítko Kopírovat. Tím se opět zkopíruje do schránky a můžete ho vložit do libovolného textu.

4.7/5 - (88 votes)

1 komentář k Jak se píše zavináč

  1. Jak se píší jednotlivé značy vlevo nahoře na tlačítkách klávesnice Notebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *