Jak se píše zavináč

Jak napsat zavináč, možnosti jak si poradit pomocí klávesové zkratky nebo v případě, kdy klávesnice nefunguje pomocí myši.

Zavináč je poměrně důležité písmenko, které vlastně ani písmenem není, a hodí se nám hlavně když chceme napsat emailovou adresu. Málokdo ví, že tento zvláštní znak už zhruba před 500 lety, ve Florencii, kde se znakem @ označovala jednotka jedné amfory. Postupně se význam zavináče posunul do roviny jeho významu jako náhrady výrazu “za cenu po” – ve Francii a u nás se však v tomto významu používá písmena à.

Vzhledem k používání znaku @ v obchodní sféře se začal po vynálezu psacího stroje umisťovat na klávesnici, a dostal se i klasickou počítačovou klávesnici. Od roku 1972 se pak začal používat tak, jak ho zná většina z nás, tedy píše se jako oddělovač jména a domény v adrese emailu (jako třeba jarda.novak@seznam.cz).

Jak ho napsat

Pravý Alt + V

Alt + 64

Ctrl + Alt + V

Myší: označte znak @ někde v textu, klikněte pravým tlačítkem, zvolte Kopírovat, a kam ho potřebujete klikněte opět pravým tlačítkem a vyberte Vložit.

Na anglické klávesnici: Klávesa [2 @]

Ve Windows pak také můžete spustit program Mapa znaků (Start > Všechny programy > Příslušenství), zde ho v tabulce speciálních znaků stačí najít, vybrat myší a stisknout tlačítko Kopírovat. Tím se opět zkopíruje do schránky a můžete ho vložit do libovolného textu.

Komentář ke článku “Jak se píše zavináč”

  1. Jak se píší jednotlivé značy vlevo nahoře na tlačítkách klávesnice Notebooku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *