Antivirový program ke stažení zdarma

Programy v češtině, které zdarma zajistí ochranu vašeho počítače před viry. Antivirový program od Microsoftu a Avast ke stažení zdarma i pro vás.

Antivir od Microsoftu

Nejprve se podíváme na program, který je přímo od tvůrce Windows, takže by měl do nich zapadat asi nejlépe a co se týče systémové náročnosti a schopnosti ochrany, měl by zdá se dosahovat co nejlepších výsledků. Je tomu ale skutečně tak?

Překvapivě, je tomu tak. Přestože pomůcky z oblasti bezpečnosti nepatřily dříve zrovna mezi zářné příklady softwarového inženýrství, v případě Security Essentials překročil Microsoft svůj stín a uvolnil do volného provozu opravdu poměrně solidní program, který vás opravdu dokáže před virovými hrozbami ochránit. Pravda, trochu se tluče s programem Windows Defender – ten je lépe vypnout a nahradit v Centru bezpečnosti všechny jeho funkce právě programem Essentials. O jeho poměrně slušných kvalitách svědčí několik předních míst v řadě prestižních testů jak časopisů tak firem zabývajících se softwarovou bezpečností.

Program můžete už teď stáhnout zde, z oficiálního webu. První verze byly dostupné jen v angličtině, čínštině a dalších několika málo světových jazycích, nicméně už se dostalo i na češtinu, takže si tento produkt můžete nainstalovat bez obav z toho, že se bude setkávat s okny, ze kterých na vás bude vyskakovat jen hromádka rozsypaného čaje nebo něco podobného.

Starý dobrý Avast

Nezapomínejme však ani na osvědčený a již dlouho dostupný a na řadě domácích i firemních počítačů sídlící program z české dílny od firmy Alwil Software, a to sice Avast. I on se může honosit řadou medailí z různých testování a dlouhodobě se v kategorii bezplatných antivirových řešení drží na špici. Součástí jeho verze, která je dostupná pro domácí uživatele zadarmo, sice není naprosto komplexní ochrana, nicméně v kombinaci s firewallem a programem na ochranu před spyware tvoří stále velmi solidní produkt.. a navíc cena (0 Kč) je stále velmi příjemná.

Vyzkoušet si ho a stáhnout jeho českou mutaci o velikosti zhruba 40 MB můžete přímo teď a tady.

Rate this post

3 komentářů k Antivirový program ke stažení zdarma

  1. Pingback:

  2. chci antivyrovy program zdarma

  3. prosim o anivirusni program zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *