Jak přenést kontakty ze starého mobilu

Postupy a návody, jak se dá přenést adresář ze starého telefonu do nového mobilu a naopak. Tipy, jak si zálohovat a opět využít čísla lidí, která potřebujete.

Pořídíte si nový telefon, zapnete ho a nadšeně se chcete pustit do používání.. Když v tom – co to! V telefonním seznamu jsou jenom hasiči, záchranka a číslo na infolinku operátora! Co teď? Opsat si na papírek čísla ze starého mobilu a pak je tam naťukat? Naštěstí existují podstatně rychlejší a elegantnější řešení problému, který asi potkal při koupi nového telefonu každého.

Kde jsou čísla uložena

Čísla na SIM

První věcí , která nás  bude při přesunu kontaktů zajímat, je to, kam jsme si na starém telefonu všechna ta čísla vlastně uložili. Pokud váš minulý telefon byl opravdu už starší, případně jednodušší, s nejvyšší pravděpodobností jsou jména uložena na SIM kartě – v tom případě není potřeba nic dalšího ve starém telefonu řešit.

Ovšem už i  telefony, které jsou stařičké a vypadají jako trochu elegantnější cihly, i takovéto zvládly a zvládají ukládat čísla do paměti. V tom případě záleží, jak moc jich tam máte – pokud je to méně než 250 kontaktů, je nejlepší řešení podívat se v menu adresáře ve starém telefonu a najít volbu pojmenovanou Kopírovat čísla na SIM (tahle položka se samozřejmě může jmenovat i trošku jinak, nicméně jde prostě o to, aby se z telefonu přenesla čísla na SIM kartu).

Synchronizace s Outlookem

Pokud máte kontaktů více, nebo pokud máte u čísel více položek, jako je email, druhé číslo, fax, pak je nejlepší synchronizovat telefon pomocí kabelu nebo bluetooth (případně infračerveného portu) s počítačem, nejlépe s Outlookem. K tomuto propojení se dá úspěšně použít program dodávaný s výrobcem – Nokia například ke starším telefonům dodávala PC Suite, nyní nahrazené OVI Suitem.

Přenášíme a kopírujeme

Ze SIM zpět do telefonu

V ideálním případě stačí dát SIM do nového mobilu a čísla vidíte. Pokud víte zcela jistě, že čísla na SIMce máte a pořád nikde vidět nejsou, se zkuste v adresář podívat na to, jak je nastaveno, co se má zobrazovat. Dost často jsou totiž čísla na SIM skryta a zobrazují se jen kontakty uložené ve vnitřní paměti telefonu. To se dá vyřešit jednoduše: stačí v menu adresáře se podívat, jestli tam někde není něco jako Zobrazovat čísla z karty SIM a zaškrtnout ji. Každopádně lepší je si pak čísla zkopírovat do paměti telefonu – získáte tím více možností, jako třeba možnost přiřadit k volajícímu obrázek, či mít u každého více čísel, email, adresu atd. Pak tedy zase po zkopírování můžete zobrazování čísel ze simky schovat a už tenhle problém nemusíte řešit.

Z Outlooku do nového mobilu a zpět

Drtivá většina nových telefonů si opět s Outlookem naprosto bez problémů poradí a pokud máte kontakty uložené v něm, není nic pohodlnějšího a rychlejšího, než nainstalovat synchronizační program, případně přidat nový mobil do profilů synchronizace a přenést všechna data, co potřebujete. Telefony s Androidem jdou ještě dál – pokud máte nastavenu synchronizaci Outlooku s Gmailem nebo Google Apps, stačí dokonce jen zadat uvnitř telefonu vaše přihlašovací údaje na email a telefon si všechno přetáhne sám přes internet. Některé smartphony pak dokonce umí synchronizovat vnitřní adresář i se seznamem lidí na Facebooku, takže jdou v tomto propojení ještě dál.

Bohužel, nemáme tu místo na přesný popis, kde v menu na co tuknout u kterého mobilu, tak jsme se snažili aspoň obecně shrnout zásady, jak postupovat. Pokud vás zajímá, jak to vyřešit právě s vaším přístrojem, zkuste se podívat do manuálu starého a nového mobilu, případně položit dotaz dole v komentářích.

3/5 - (2 votes)

25 komentářů k Jak přenést kontakty ze starého mobilu

 1. Dobrý den,

  mohli byste mi, prosím, poradit jak zkopíruji čísla ze SIM karty do iPhonu4?

  Moc děkuji!

 2. dobrý večer mohli by jste mi poradit jak získat tel.čísla z nokie e72 když nejede displej…jsou uložené v telefonu a když ho zapojím na pc tak to nemůžu najít…díky

 3. Zkus nainstalovat Nokia OVI Suite a přes kabel pak připojit počítač s mobilem, snad se tam tak dostaneš

 4. Dobrý den, při výměně starého mobilu za nový je nutné vložit i nové telefonní číslo uživatele a nebo se to týká pouze při změně operátora? ( jsem blonýna)

 5. stačí vyndat ze starého mobilu SIM kartu, vložit ji do nového mobilu, zadat PIN (což bývá 1234) a to je vše. Číslo samozřejmě zůstavá stejné.

 6. Dobrý den,
  poraďte, prosím, jak dostat kontakty z telefonu (1000 ks) Nokia 6300 do nového Samsung Galaxy s 3.

  Děkiji Vám za odpověď.

 7. Postup bude asi tento : 1) propojit Nokiu přes kabel a program Nokia OVI Suit s počítačem >> synchronizovat kontakty do Outlooku > 2) nainstalovat Samsung Kies >> synchronizovat kontakty z Outlooku do Galaxy

 8. Dobrý den,
  Prosím poraďte jak přenést kontakty, obrázky a videa z Nokia N95 do iPhone 5. Děkuji.

 9. Prosím poradte jak prenest kontakty,z nokia c2-06 když nejde displej jsou ulozene v telefonu a pres počitac se nelze spojit. dekuji.

 10. Prosím o radu, zda existuje možnost zálohování kontaktů z telefonu Nokia 1650 buď z přístroje, nebo SIM karty (vzájemně kopírovat jde) do počítače (asi Outlook). V návodu k zálohování vyzývají, ale jak to udělat už neuvádí. Přípojný konektor je údajně pouze pro servis. Ten by to nezvládl? Program PC Suite tento krám samozřejmě nevidí. Děkuji za pochopení laika.

 11. Prosím o radu – mám Nokia asha 300 a bohužel přestal fungovat dotyk displeje, tudíž se nemohu dostat nikam:-( kde nelze použít klávesnici. Bohužel kontakty mám uložené v telefonu a nevím, jak je dostat do nyní používaného provizorního mobilu…díky.

 12. tato záležitost nebude úplně jednoduchá, každopádně jít by to mělo – bude potřeba usb kabel a nokia pc suite, do ní přetáhneš přes kabel kontakty a pak v počítači už s nimi můžeš nakládat jak potřebuješ

 13. Martine, díky za rychlou odpověď, ale to jsem již zkoušela. Bohužel Nokia PC suite vyžaduje, abych v mobilu zvolila režim USB, ale to nemohu díky tomu displeji udělat:-( a dál mě to nepustí…takže kontakty pravděpodobně v …?

 14. Ahoj, tak v tom případě jedině nechat vyměnit ten poškozený displej (to ale odhaduji i s servisem na operaci minimálně kolem tisícovky) a pak to zkusit, pokud jsou kontakty hodně cenné za pokus by to stálo a asi je to v tomto případě poslední možnost

 15. Ahoj, mám jediné kontakty na gmailu a v současné době k dispozici Nokia Asha 300. Lze kontakty z gmailu dostat do Ashy? Pokud ano jak? Díky za odpověď

 16. Prosím o radu.Dnes mi omylem na jedné pobočce Tymobile vymazaly data ze starého telefonu Samsung SGH 740.Chtěl jsem všechny kontakty převézt na nový mobil Samsung Galaxy Core.Jenže se to nezdařilo.Byla mi i vyměněna nová SIM karta.Dá se to nějak převézt přes PC.Např přes Kies Samsung?Jelikož ty data některá zůstala ve starším telefonu. Díky za info.

 17. Mám taky Asha300, a taky mám displej v…. Je to prý u tohoto typu zcela normální. Jednou mi to opravili ještě v záruce, ale stejně mi z mobilu zmizelo vše. Mobil byl, jako když jsem ho koupila. Díky těmto stránkám jsem si nainstalovala program PC Suite a šlo mi zkopírovat kontakty do počítače. Díky tomu jsem je zachránila. A dokonce to po mně chtělo sice potvrdit tu opelraci, což nešlo, ale kontakty mi to ukázalo. Tak se asi vykašlu na cestu do servisu, a budu hledat nový mobil. Dáváte i rady ohledně typů? Já na tyto stránky narazila náhodou, když jsem nevěděla, jak kontakty zachránit. Uvažuji o Nokia 108 Dual. Už nechci nic dotykového, jen obyč, s foťákem. Tam je špatný foťák, ale je a je to levný mobil…Děkuji moc a přeji pěkný den.

 18. Ve starém Samsungu mám většinu čísel v paměti telefonu a jen část na SIM kartě. Při přenesení sim karty do nového telefonu se přenesly pouze kontakty, které jsou na kartě. Jak mám všechna čísla přenést ve starém telefonu na sim kartu aby se mi pak zobrazily v novém telefonu? Díky Šebor

 19. Ahoj, chtěl bych se zeptat jak mám vytáhnout kontakty uložené v mobilu ( nokia lumia 800) když se mi rozbil displej (úplně totálně)

 20. Dobrý den, mám nový telefon Huawei 6 při vložení sim karty bylo přeneseno asi jen polovina kontaktů.Při vložení zkopírované sim karty jsou všechnay kontakty cca 3x.Chci si všechny kontakty zazálohovat na počítači, pak z mobilu vše vymazat a dát si je tam ručně znovu. Poraďte prosím, jak zazálohovat konntakty na počítač.Děkuji.Lída

 21. Dobrý den, máme celkem vážný problém. Tlf. NOKIA XpresMusic
  v sekci Média – Fotoaparát, Video. Na dispeleji se ukázalo paměť sim je téměř plná. Než jsme stačili cokoliv udělat, telefon je automaticky uložil do paměti telefonu. Jak je můžeme dostat zpět?
  Děkujeme za odpověď

 22. Dobry den,muzete mi prosim poradit jak mam ulozit cislo do mobilu aby se mi neukazovalo jen pod qr kodem?ulozila jsem ho uz nekolikrat, pokazde zmizelo,zustal jen qr kod.

 23. Přes který program to ukládáš? Možná použij klasický adresář s kontakty a metodu diktování čísla 🙂 . Skenování kontaktů přes whatsapp nebo messenger uložení telefonního čísla nezaručuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *