Samsung Kies: Jak řešit problémy s připojením

Přehledný návod, jak vyřešit problémy s připojením telefonu pomocí USB kabelu k programu Kies.


Pokud máte mobilní telefon značky Samsung (například Galaxy S, Spica nebo jiného zástupce tohoto výrobce vybaveného operačním systémem Android), asi už jste se dostali do kontaktu se synchronizačním softwarem Kies, který má bohužel s připojením občas docela potíže. Zejména ve chvílích, kdy vyjde aktualizovaný firmware je bohužel právě tento program jedinou možností, jak si aktualizovat systém v telefonu, takže je v podstatě nutností propojení mezi počítačem a mobilem skrze něj zprovoznit, pokud nechcete aby váš mobil zastarával.

Po dlouhých hodinách výzkumů a pokusů jsme zmonitorovali postupy vedoucí k odstranění potíží propojení a tady je shrnutí, jak postupovat, když se váš Samsung nechce propojit s PC.

Aktualizovaný Kies

Dřív než začnete cokoliv dalšího dělat se ujistěte, že máte ve svém počítači nainstalovánu nejnovější verzi Kiesu. Protože aktualizace přes menu není nijak extrémně rychlá, je lepší ho rovnou přeinstalovat. Jeho aktuální verzi si můžete nejjednodušeji stáhnou z portálu SamFirmware na adrese: http://www.samfirmware.com/samsungkies.htm.

Správně nastavené ovladače

Pokud máte Kies v nejnovější verzi a stále žádná změna, zkuste obnovit ovladače používané k připojení telefonu. To se dá provést tak, že nahoře vpravo kliknete nahoře vpravo na poměrně nenápadné černé tlačítko se šipečkou a zde z nabídky vyberte položku Obnovení jednotky. Tím se přeinstalují ovladače, a k vašemu telefonu by se mělo po dokončení této operace přistupovat z pohledu Windows jako ke zcela novému zařízení, které se pak znovu detekuje.

Když je problém v mobilu

Pokud je Kies aktuální, ovladače přeinstalovány a mobil stále ne a ne se připojit, vypadá to s nejvyšší pravděpodobností na to, že problém bude v něm. Jak to poznáme, že je něco potřeba změnit v něm?

Třeba takto : vraťte se na hlavní plochu stiskem prostředního tlačítka, pak stiskněte tlačítko nastavení a pak přes volbu Nastavení > a sjeďte zcela dolů na položku O telefonu > Nastavení USB. Tady z výchozí položky Samsung Kies zkuste přepnout na Velkokapacitní paměť nebo Přehrávač médií a zkuste se pak napíchnout k počítači. Jestli se pod tímto módem podaří připojit telefon k počítači ten ho nějakým způsobem pozná (typicky se třeba objeví jakoby dvě nové flashky, na které se nedá dostat, ale objevují se v seznamu disků), vypadá to zcela evidentně na to, že v kabelu ani počítači problém není a budeme něco muset změnit v samotném mobilu.

Tovární nastavení

V telefonu se dají vlastně změnit dvě věci: dá se obnovit tovární nastavení (tedy de facto systém obnovit do té podoby, jak byl před nainstalováním aplikací a úpravě nastavení) a pak se dá ještě odpojit, případně naformátovat vnitřní paměť, kam se ukládají fotky, videa a pomocná data programů.

Obnovení do továrního stavu znamená, že se vám vymažou všechny aplikace nastavení plochy. O programy stažené přes Android Market tak naštěstí nepřijdete, v Marketu je naštěstí uloženo, co jste si přes svůj účet pomocí něj do telefonu stáhli, takže pak není obnova dříve nainstalovaných programů, případně i zakoupených, žádný problém.

Obnovu do továrního nastavení provedete přes hlavní plochu > stisk tlačítka nastavení > Nastavení > Soukromí > Obnovit tovární data. V řadě případů tohle stačí a telefon se dá po tomto promázání připojit k Kiesu.

Formát paměti

Pokud ani obnovení továrních dat nepomohlo, bude potřeba přikročit k tomu, abychom se podívali ještě na vnitřní paměť. Přes menu z hlavní obrazovky > Nastavení > SD karta a paměť telefonu nejdřív zkuste kartu jen odpojit a vyzkoušet, jestli si teď počítač už konečně telefonu všimne. V horším případě bude nutno přikročit k naformátování karty a z podmenu vybrat položku Formátovat SD kartu. Je to sice krok poněkud brutální, nicméně pokud nepomohlo nic předtím, tohle z 99% případů už opravdu pomůže a po tomto formátování už se telefon v Kiesu zobrazí a cesta k synchronizacím a updatům firmware, aktualizacím Androidu a dalším příjemným věcem bude volná.

Myslete na to, že formátováním přijdete o všechna uložená videa a obrázky v telefonu, proto si je nejdřív třeba pošlete přes internet do online alb nebo emailem do vaší schránky, protože pak už se nijak obnovit nedají. Pokud ani formátování karty nepomohlo, asi je opravdu problém v hardwarové stránce samotného telefonu a nezbude než ho reklamovat, nicméně v drtivé většině případů je problém opravdu někde z výše popsaných řešení.

(Ještě dodatek: Postup popsaný v článku platí pro Samsung Galaxy S, u ostatních Samsungů s Androidem tedy bude postup stejný nebo velmi podobný).

5/5 - (1 vote)

105 komentářů k Samsung Kies: Jak řešit problémy s připojením

 1. Dobrý večer,stáhla jsem si do Samsungu Wave-několik widgetů(z netu-ne z Kiesu). Když si je chci dát na plochu – jsou tzv.“hluché“. Není u nich žádný obrázek. Když je dám na panel (točí si mi prázdný widget neustále dokola)tak jej stáhnu zpět. Jenže u jiných mám „STOPKU“tudíž je mohu odinstalovat,ale u těchto -prázdných-stopka není. Poraďte prosím jak je dostat.z mobilu. pryč. Děkuji a netrpělivě čekám na Vaši odpověď a radu. Ještě bych chtěla požádat o vysvětlení,jak při stahování zjistím zda je widget „funkční“,abych opět nestahovala tyto (hluché prázdnoty). Moc děkuji. Irena

 2. Dobrý večer,děkuji za odkaz. Ale !!! Nepodařilo se mi tyto nefunkční točící se prázdné widgety odstranit. Stáhly se mi – vyberu v základním režimu v levé horní části WIDGET, jsou mršky schované dole-bez jakýchkoliv obrázků. Když je přetáhnu na panel tam mi lítají prázdná žlutá točící se kolečka a nic. Ano dočetla jsem se,že tyto potvůrky čekají na připojení k internetu. Jo to mají smůlu,nebo vlastně já. Nemůžu je ani za boha z mobilu „vyhnat“. Tak se fakt nenajde nikdo kdo by mi poradil jak s nimi pryč. Na fungujících je tzv.STOPKA to odstraním snadno,ale u těchto. Dejte mi prosím někdo dárek k vánocům : poraďte jak na ně !!!! Děkuji

 3. Dobrý den
  Můžete mi prosím poradit?? Mam samsung galaxy s, když se chci připojit přes samsung kies tak to nejde. Pořád mi připojení na mobilu vypadává. http://www.youtube.com/watch?v=1g6uwA7pi2o
  Nevíte co mam s tím dělat?? Prosím poraďte.

 4. obnov v telefonu tovární nastavení (fotky atd. si třeba pošli na mail ať o ně nepřijdeš) – pak by to už fungovat mělo

 5. Nepomohlo, přeinstaloval jsem celý firmware a funguje to. super 🙂 🙂

 6. v nabídce Nastavení-O telefonu-mi chybí USB?

 7. to funguje tuším ve verzi androidu 2.1 u androidu 2.2 je to nastavení USB v menu pod Bezdrátové sítě (což moc nedává smysl, ale fakt je to tam :D)

 8. mohu se zeptat ??
  kde najdu seznam telefonů které tato aplikace podporuje…

 9. Ahojky, mám problém s Kies…

  Dostala jsem od rodiču SG k narozeninám. Byla jsem totální lama, co netušila jak se telefon ovláda, ale postupně jsem se po přečtení mraky článku a návodu dopracovala k tomu, že už docela dost tuším o fungování SG a ráda bych aktualizovala Froyo na Gingerbread. A v tom je kámen úrazu…

  Už týden se pokouším připojit SG k PC přes Kies a nic. Pročetla jsem plno článků. Několikrát instalovala a odinstalovala Kies z PC. Vyčistila registry, všechno a pořád to stejné…

  Jako velkokapacitni disk se mi SG připojí, není problém nahrát a oddělat cokoliv v něm, ale při nastavení telefenu na režim Kies mi daný program hlásí, že se připojuje..a at už je tam telefon minutu nebo 5hodin…nic..stále jen „připojuje se“..zkoušela jsem ovladače odistalovat, naistalovat, aktualizovat.Všechno a bez výsledku:((

  Mám nejnovější Kies z ofiko stránek. Telefon jsem dokonce uvedla do továrního nastaveni, zformátovala interní SD kartu, aby byl telefon naprosto čistý a stále se mi nechce připojit:(( Chci provést aktualizaci na Gingerbread. Zatím je tam Froyo.

  Začínám uvažovat o tom, že hlavní a zásadní problém bude v tom, že mi rodiče koupili asi šedivku, nebo jak se ten telefon určená prioritne pro jinou zemi nazývá.

  Firmware : 2.2
  Verze pasma: i9000BVJP3
  Verze jádra: 2.6.32.9. root@SE-S611#1
  číslo sestavení: FROYO.BVJP8

  doma mám Win XP SP3

  Děkuji za jakoukoliv pomoc.
  Ev.

 10. nemohl by být ještě problém v kabelu nebo konektoru? jinde už asi být nemůže.. pokud jdi jde o update, tak by to snad mohlo jít přes program Odin http://www.megaupload.com/?d=UJFCGNY8, pokud se přes něj ovšem připojit podaří.. (ten update by pak taky nebyl úplně podle předepsaného postupu, ale zase máš možnost přehrát to i neoficiálními romkami pak)

 11. Mě pomohlo odpojit externí kartu (stačilo softwarově v menu) a vypnout GO Launcher EX. Na původním Touchwiz se Galaxy S připojil hned bez problémů.

 12. To je pravda, ty alternativní launchery to taky můžou způsobit, dobrá poznámka.

  Jinak trochu mimo téma: kdo máte Galaxy S a seká se vám (při běžném provozu prostě, nemyslím tím při připojení ke Kies),
  pak můžu vřele doporučit vykašlat se na oficiální firmware a nainstalovat si tam DarkyROM – dlouho jsem se toho bál, ale nakonec jsem do toho šel a telefon se díky tomu zrychlil minimálně na dvojnásobek a přestal se zasekávat (najdete ho na darkyrom.com)

 13. Prosim vas o pomoc. Ja ked Som si nainstaloval Samsung Kies na počitač tak my zacal blbnut. Diketova mechamika stale citala aj ked tam nic nebolo a vydavala furt zvuky. Potom neskôr mi zacal mrznut PC a musel som ho restartovat cez tlacitko, asi kazdich 10 min. Musel som si preinstalovat pocitac. A teraz by sa mi zisiel ten program lebo inak nedam hudbu, obrazky atd. do môjho mobilu len sa bojim nainstalovat Kies aby mi to zase nerobil PC. Tak neviem co stim.

 14. není to už nějaký starší počítač s WIndows XP a tak? vypadá to, že jednoduše to nezvládá.. zkus pročistit registry, defragmentovat, projet to ccleanerem a mohlo by to už pak zase jít

 15. Ja mam Win7. Neviem no mam Intel Core 2 3Ghz, Ram 4gb, graficku asi nemusim. No tak neviem podla mna mam celkom dobry komp. Ale skusim defrag. a to ostatne.

 16. Kies mi také nechtěl spojit Samsung Galaxy mini přes USB s počítačem pod Win XP. Pak jsem našel tento odkaz na drivery :
  http://www.smscaster.com/download_driver_usb_data_cable.htm
  V Ovládacích panelech a Systemu jsem odinstaloval položky které měly označení vykřičníkem. Pak jsem spustil stažený Samsung_USB_Driver_Installer.exe. Poté už Kies zkrotl a připojil se k telefonu bez potíží. Snad to někomu půjde stejně dobře.

 17. Zdravím , potřeboval bych poradit s připojením PC na internet přes Samsung Y S5363 . Mám stažený Kies , který mobil vidí , ale nevím jak se připojit . Dále jse si stáhl PC Studio , ale to mobil nevidí , nevím proč , ale nelze ani aktualizovat a nakonec jsem zkusil New PC Studio , ale ani to mobil nevidí . Jediný program , který ho vidí je Kies .

 18. Prosím, potřebuji pomoct. Mám Samsung galaxy mini a když ho připojím k počítači vůbec nereaguje. V -> nastavení – bezdrátové sítě – Sdílení přip. a př. akt. bod nemám volbu „sdílení internetového připojení…“ vůbec dostupnou. Jak mu mám vysvětlit, že se má kamarádit s počítačem??

 19. o co jde, potřebuješ sdílet internet z mobilu, aby se dalo připojit na internet i z notebooku? tohle je přesně tam, jak říkáš.. je možné že se to zfukční jen ve chvíli, když je mobil připojený na internet přes wifi nebo 3G/GPRS mobilní data

 20. Ne na internet. Stačí mi, abych do něj dostala písničky

 21. Pro Týnu mohu jen doporučit přečíst si vše co je na této adrese:
  https://www.radirna.cz/mobily/samsung-kies-reseni-problemu-pripojenim.html#comments
  Vyžaduje to ale jisté zkušenosti s instalací driverů pro USB a Trochu laborováni s Kiesem. Mám zato, že Kies se Samsungu moc krotce nechová na rozdíl od Sony Ericson Pc Suite který jsem používal dřív. Musím skoro pokáždé opravovat připojení
  a i jinak ho poopravovat a tímto odvolávám moje dřívější tvrzení,
  že Kies po instalaci driverů zkrotl. Platí to jen na jedno použití. Pokud nejste dost počítačově zkušená zápasit s tím nechte si to předvíst od nějakého ochotného přítele.

 22. Dobrý den, mám Samsung Galaxy Tab P 1010 a nejde mi tlačítko HOME, takže se z aplikací musím složitě překlikávat tlačítkem zpět. Nejedná se o vadu v přístroji. Vím, že se mi to jednou takto zablokovalo a musel jsem do továrního nastavení. Potom je problém v tom, že musíte opět všechny aplikace instalovat zpět a jsou to hodiny zdržování. Prosím o radu, jak opravit tovární nastavení např. nějakou utilitou abych nemusel celej systém přeinsalovávat.

 23. Existuje utilitka pro zařízení s rootem – Titanium Backup – ta i když se provede wipe (přemazání všeho) tak má zálohované aplikace na SD a pak je obnoví

 24. To Jarek:
  Vaše rady jsem si přečetla,ale jsem nezkušená,tak nevím co s tím.Mám SG mini a nic z toho co je výše popsáno v článku mi nejde. Akorát formátovat SD kartu jsem nezkoušela,páč nemám kam dát ta data. Telefon nemám připojen k wifi ani k 3G. Kies mám v pc nainstalovaný,ale stále mi to hlásí,že USB nebylo rozpoznáno. Co s tím,jsem zoufalá. V tomhle jsem fakt lama. Děkuji moc za odpověď.

 25. Ahoj
  Kamarád mi donesl starý Samsung gt-b7722 s tím,že by do něj rád češtinu. Ačkoliv mám poměrně dost zkušeností s různými android/wm telefony,tak tady jsem poměrně bezradný.Jakým způsobem se to dělá? Existuje na to nějaký jazykový balíček / soft pro aktualizací nebo flashovani? Kdo poradí postup pro Samsung lamu 😀 ?

 26. tenhle je právě oldschool bez operačního systému, tam můžeš přehrát jedině celý firmware.. zkus se podívat jestli k němu něco není na xda-developers.com nebo samfirmware.com

 27. Tak firmware jsem sehnal.A teď kdo poradí návod jak ho flashnout.U samsungu jsem to nikdy neprovadel.Jaký soft nebo postup step by step pro lamu 😀

 28. Zkus stáhnout tenhle flash loader http://www.multiupload.nl/TIHZSAIHTL je to z sammobile.com, to co mají k tomuhle mobilu, osobně jsem to nezkoušel, ale jsem tam registrovanej tak jsem se dostal k linku na stažení 🙂

 29. Ok. A je potřeba telefon nějak připravit? Nějaké kombinace kláves? Nebo mě to navede ?

 30. Tak flash loader staženého,fw stazenej,ale vůbec nevím jal se ten loader ovlada,kde co a jak nastavit. V raru s fw jsou další tři archivy master/slave/csc .

 31. Dostal jsem se do stavu kdy je flasher nastavený,spuštěný a čeká na připojení telefonu v download módu. Jak do něj telefon dostanu? Četl jsem o kombinaci – vol up + holder (tlačítko uzamčení ? ). Tahle kombinace platí? Mačká se při vypnutém telefonu? Nebo jiná kombinace?

 32. Mělo by to být VolumeUp+Camera+PowerOn a pak v MultiUploaderu kliknout na Port Search

 33. Tak tahle kombinace nic nedela ani pri vypnutem (pouze ho to normalne zapne) ani pri zapnutem telefonu (to ho zase jenom normalne vypne).

 34. Zdravím, mě se furt ukazovalo, že probíhá připojování a furt nic a nic, nakonec mi stačilo vyndat z mobilu SD kartu a chytlo se to okamžitě

 35. Dobrý den, mám problém s připojením tabletu Samsung 10.1. Včera jsem aktualizoval Kies na nejnovější verzi, několikrát nastavil Opravit chybu připojení, ale stále jej nelze připojit. Přitom mobil SG S2 bez problémů připojím. Co radíte? Díky

 36. Předem bych se podíval zda v Správci zařízení je vidět jako nový
  COM. Pokud není tak nainstalovat driver. Teprv potom hledat problém s Kiesem.

 37. Mohlo by pomoct provést v tabletu wipe (uvést ho do továrního nastavení)

 38. Prosím o pomoc..
  Mám Samsung Galaxy gt-s 5360..
  Asi pred mesiacom som cez Kies v pohode sťahovala do mobilu.. teras mi ten Kies ani neukáže.. stále na to klikám a nič.. skúšala som ho aj obnoviť.. vymazať a stále nič! Poradte 🙁

 39. Mám SGS3 a na jednom počítačí s Win XP mi Kies funguje, telefon se mi připojí a na druhém ne. Na obou mám naistalovánu nejnovější verzi Kies 2.3.2.12054_20.

 40. Dobrý den, nejde mi stáhnout do PC počítač Samsung Kies – na konci stahování programu hlásí „nedostatečná oprávnění“. Dle podpory je problém v mém počítači. Nemáte tušení, kde mám co přenastavit???
  Díky Jana

 41. klikni na jeho ikonu pravým tlačítkem myši a dej „spustit jako správce“

 42. Ahoj, chtěl jsem poprosit kohokoliv o radu. Mám Samsung Galaxy Ace + nainstalovaný program Samsung Kies, ale když chci do telefonu dostat nějaké hry ze Samsung Apps, tak mi to napíše, že musím aktualizovat modul plug-in. Vůbec nevím, kde ho mám najít, nevím která bije, potřeboval bych poradit, jak na to.
  Děkuji, Roman.

 43. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na to co mám dělat když se mi zařízení připojí, ale píše mi to na Kiesu že mám nejnovější firmware ale v zařízení je psáno 3.2 nikoli ICS. Co mam dělat?

 44. Jano, ty máš tablet? Protože Android 3 se do mibilů nedával. Dával se 2.1 Froyo, pak GingerBread 2.2, 2.3, 2.3.6 apod. a pak až 4.x.x což je ICS.

 45. Ano, mám tablet, Samsung Galaxy 10.1, a už by měla být dávno vydána aktualizace na Ice Cream Sandwich. Ale nějak se mi to nedaří aktualizovat.

 46. Ahoj přátelé, chtěl bych se zeptat na něco ohledně Kies. Včera jsem si koupil nový Samsung galaxy Ace 2, ale nějak ho pořád moc neovládám. Chtěl bych si do mobilu nainstalovat nějaké hry nebo aplikace ale nevím jak na to. Do počítače jsem si stáhl kies, videa, hudba i obrázky jdou posílat, ale mám problém s aplikacema. Přímo na tom kies jsem se zaregistroval a je tam i možnost jakoby zakoupit hry, nebo stáhnout hry zadarmo. Tak jsem na kompu klikl na stáhnout, tak se mi to začalo stahovat ale dál už nevím co s tím. V mobilu to neumím najít ani v tom kies není žádná možnost jak to dostat do mobilu. Pokud by někdo věděl jak na to, tak mi zde prosím napiště, děkuji a budu se těšit na rady 🙂

 47. Aplikace do android telefonu dostaneš primárně z Google Play. V telefonu mezi aplikacemi jej určitě najdeš, taková bílá nákupní taška. Potřebuješ na to účet google (což je v podstatě mailová schránka na gmailu). Pokud potřebuješ v více info, přečti si můj návod zde: http://sgalaxy.cz/forum/obecne-navody-pro-zacatecniky/lekce-5-kde-sezenu-aplikace-pro-muj-mobil-na-android-marketu-prece-)/ … a další obecné návody pro začátečníky v té sekci nastuduj taky 😀

 48. Ahoj Lidi.
  Potřeboval bych poradit. Musel jsem obnovit tovární nastavení svého samsungu galaxy mini. Teď mi to hlásí, že na sd kartě mám 1,2GB dat, ale v telefonu žádná nemám. Psali, že pokud jsou to data stažená z androind marketu tak by to mělo všechno fungovat.
  Neví někdo jak na to.
  Díky moc

 49. ta data na sd kartě jsou spíš písničky, filmy, fotky a hudba, data z android marketu se ukládají do paměti

 50. Diky. Prosím tě a když jsem měl telefonu nainstalovanou např. nějakou hru staženou z marketu a byla uložena na sd kartě ta je teď fuč nebo se to dá nějak obnovit?

 51. ta by se měla stáhnout znovu, když půjdeš do Play Obchodu (dříve android market)> Moje aplikace (přes klávesu nastavení) a tam pak můžeš přepínat co máš nainstalováno s tím, co jsi měl nainstalováno i dřív a rovnou to stáhnout zase

 52. Díky moc lidi za radu.
  Jste moc hodní.

 53. normálně si kupte mobila na telefonování a zprávy popř jako budík,když chcete něco víc tak si kupte noťas, člověk aby kvůli těm jejich píč….nám věčně něco přeinstalovával upgradoval přehrával a bůhví co ještě s mobilem dělal aby se mu stáhla i ta neblbější aplikace,je to tak složitý a zdlouhavý,že sem i já s tim zkončil,dělaj v tom akorát takovej bordel 10000 operačních systémů 200k druhů podporovanejch atd. notasu se jeste zatim nevyrovná i ten nejlepší mobil s funkcema,tak co,zaserete si ho kravinama,stejně po chvilce nebudete ani jednu staženou aplikaci používat,akorát vám to bude zasírat místo v telefonu( z vlastní zkušenosti 🙂 )

 54. Ahoj, prosím o radu. Stáhla jsem si Kies a když už se mi skoro nainstaluje do počítače, vyskočí na mě tabulka „error 1719 a že mám zřejmě volat podporu. Neví někdo co s tím? Podporu jsem volala, nic moc neporadili a furt to nejde. Díky za rady.

 55. Ten error 1719 by se měl dát pořešit takto – předpokládám, že máš 64bitový Windows 7:
  1) jdi do Start > Spustit napiš regedit a potvrd enter
  2) vlevo se proklikej v té struktuře tak, aby ses dostala do:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENT CONTROL SET\SERVICES\MSIserver\WOW64
  3) Klikni na to WOW64 pak na to klikni pravým tlačítkem, dej změnit
  4) změň hodnotu z 0 na 1
  5) restartuj počítač a zkus instalovat Kies znovu

 56. Mam windows XP, myslím že 32 bitů. Dostala jsem se až po MSIserver a pak můžu otevřít složku a na výběr mám ENUM nebo Security. Když složku neotevřu mám na pravo VÝCHOZÍ, DEPEND ON GROUP, DEPEND ON SERVICE, DESCRIPTION, DISPLEY NAME, ERROR CONTROL, IMAGE PATH, OBJECT NAME, START, TYPE.
  Nevěděl byste prosím co dál, děkuji.

 57. V tom případě zkus toto:
  1) dej start spustit cmd
  2) do příkazového řádku napiš: msiexec /unreg a potvrd Enter
  3) do příkazového řádku napiš: msiexec /regserver a potvrd Enter
  4) napiš exit a Enter a jdi odtud
  5) restartuj počítač

 58. dobry den,mam samsung galaxy ace 2 a dal jsem do nej sim kartu od O2 kterou jsem pouzival jen kratce tedkom chci dat simku od VODAFONU a hlasi mi to neni prijem signalu.. je mozne ze se neco v mobilu nainstalovalo co me nepusti na ten VODAFON..prosim poradte predem dekuji M

 59. Tohle je divny mam za to, ze blokovani mobilu se tu uz par let nedela.. Mohl by byt nejaky spatny kontakt na styku simky z konektorem spis

 60. Dobrý den, potřeboval bych poradit jak mám nainstalovat aplikace do mobilu Samsung wave y Gt- s5380D ,jinou cestou ,protože přes samsungapps mi to píše že to nepodporuje mé zařízení,přitom tam je samsung wave y s5380 to by mělo být stejné zažízení ne
  Děkuji

 61. Lukas33: to je naprosto normální,10000x klikni a stáhni a pak ve finále ti to napíše fuck.Máš stažený keis? ano mám. máš vybranej model? ano mám, máš staženou aplikaci? ano mám tak a dál si musíš udělat aspon 3 letou školu aby si věděl jak dál,tohle je ta moderní komunikace dělat všechno co nesložitěji. M8m stejný problém,ale už jsem ho vyřešil 🙂 prostě sem se na to vys…. než si notas plnit nesmyslnejma aplikace a pak jeste mobila. sms volání a budík,ppokud nestačí tak pak je lepší notas,promin za takovou to hrubou zprávu,ale jen mě strašně štve jak složitě se dá nějaká sebemenší blbost přesunout z počítače do telefonu v dnešní době.

 62. Dobrý den, mam SG S advance s NFC (brandovany T-MOB). Stahl jsem si nejnovejsi Kies – 2.5.1.12.123_2 ale nelze se pripojit. pres air neni problem, vidim ho i jako vedlejsi disk…ale v Kies pres usb mi porad pise „probiha pripojovani“. Navic se mi pri pripojeni objevi hlaska „Samsung mobile USB modem“ failed (instalce driveru) zkousel jsem nekolikrat instalovat, odinstalovat a nic…mam WIN7 :/

 63. zdravim mam SG p1000 win 8 a nelze se pripojit co delat?

 64. Prosím o radu.Mám foto Samsung S 5230. Nemohu přetáhnout došlou mms z foťáku do PC. Mám originální program Samsung New PC Studio. Potřebuji poradit kam ve foťáku mms uložit aby šla následně přetáhnout do PC .V PC mám Windows XP. Děkuji.

 65. ten program neznám, je tam vůbec položka pro stahování MMS? Kdyžtak se dá mms přeposlat na email tak možná bych využil téhle možnosti

 66. Dík Martine za obsáhlou odpověď na můj dotaz. Pořád se však nemohu dopátrat správného postupu. Jedná se mi o to, jak dostanu přijatou mms z fotáku Samsung S 5230 do PC. Kam ji mám ve foťáku uložit abych ji potom následně mohl převést do Pc.Přijde-li mi mms tak se uloží do „Moje složka“ a z této složky nelze přetahovat fotky do PC. Fotky pořízené přímo foťákem se uloží do „Moje soubory“ a z toho lze je přetáhnout do PC. Nezlobte se,že Vás otravuji, ale problémem se trápím už déle jak půl roku a nikdo mi zatím neuměl poradit.Děkuji za trpělivost.

 67. jde taky o to, co je v té mms – mělo by jít obrázek přímo uložit do galerie a ta by měla jít synchronizovat celkem bez problémů

 68. Martine omlouvám se, že jsem zdržoval dotazem, který byl naprosto zmatečný. Teď správně. Mám mobil Samsung S 5230. Dostanu mms-(obrázek), kterou chci převést do PC. Prosím o radu do které složky mám v mobilu mms uložit abych ji mohl potom stáhnout do PC. Nezlob se a zkus mi pomoci.dík

 69. Zdravím, aktualizace programu Kies mě naprosto dostala. Vůbec jsem netušil, že nová verze může znefunkčnit můj notebook. Mám tři přístroje Samsung – Galaxy S Plus, Galaxy S Advance a tablet Galaxy Note. Kies příliš často nepoužívám a do cca poloviny prosince mi vše fungovalo. Pak ale přišla aktualizace Kies a od toho okamžiku ať uže jsem připojil nějaký stroj nebo ne, Kies zabral 50% výkonu a notebook byl naprosto nepoužitelný. Podpora Samsungu doporučila nejnovější aktualizaci, nějaké další upgrady systému a pokud ani to nepomůže, tak prý počkat na novou aktualizaci. Samozřejmě, že to nepomohlo. naštěstí jsem na nějakém fóru našel odkaz na Kies 2.3.3 a světe div se, vše opět funguje jak má.

 70. Mám mobil Samsung S 5230. Dostanu mms-(obrázek), kterou chci převést do PC. Prosím o radu do které složky mám v mobilu mms uložit abych ji mohl potom stáhnout do PC.

 71. Zdravím,mám mobil Samsung F 480,Nemohu se připojit datovým kabelem k PC .Zkoušela jsem různé programy a nic.Pořád se mi ukazuje ,že mobil je v pohotovostním režimu.Pomozte mi.Děkuji.

 72. Slečno Vando, já mám mobil Samsung S 5230 a k němu jsem dostal CD s označením Samsung New PC studio. Zjistil jsem,že je to už staré tak jsem napsal na http://www.samsung.cz poradna a tam mi poradili nový inovaný program. Po jeho instalaci jsem se konečně dočkal toho, že mohu stahovat mms z mobilu do pc.Mějte se fajn a přeji Vám úspěch v instalaci. Franta

 73. Děkuji za pomoc.Ale program Kies mi nepomohl.

 74. Vando, nevažte se na Kies ale zadejte do vyhledavače http://www.samsung.cz/poradna a po otevření najděte upgrate PC studio nebo ještě jedna možnost jsou tam telefony přímo na tu poradnu. Jsou tam velice ochotni a poradí Vám Franta

 75. Kdysi jsem dával rady jak Instalovat a rozchodit Kies ale po upgrade nevím čeho neboť jsem to provedl se systemem, Kiesem i Androidem jsem v koncích. Je to šmejd a neumí po upgradech chodit místo aby chodil lépe. Náhodou jsem na razil na serveru Root na radu požít následujicí : http://svatas.blog.root.cz/2011/10/12/krotime-telefon-s-androidem/
  a ejhle opět mohu díky programu My Phone Explorer do telefonu vstupovat z USB. Má to pár mB a umí to vše co neschopný Kies.
  Má ale jednu nectnost, přepíše domovskou stránku vyhledávače u mne Firefoxu. Vrátit původní je snadné v Nástrojích, Možnosti,Obecné, Domovská stránka.
  Jarek.

 76. Dobrý den,
  mam mobilní telefon Samsung GT-C3750 a rád bych si nastavil hlasitější oznámení příchozí sms zprávy, nemůžu najít to udělat. Prosím o radu. Děkuji.

 77. Zdravím,
  Mám poněkud exotické přání. Vlastním Samsung Galaxy mini S5570 s původním firmware 2.2.1 a vím, že na tento telefon je i 2.3.6 Vzhledem k tomu, že mám od jednoho zdejšího operátora poněkud „protekční“ tarif s neomezenými daty, používám telefon na netové připojení u domácího PC (těch 4-5Mbit je dostatečných na cokoli normálního…). Jenže nejsem schopen aktualizovat firmware přes Kies, neb ty vyžadují samostatné internetové připojení a k tomu samostatně zapojený telefon (v data-režimu). To je bohužel zároveň neproveditelné a Kies nezvládají jednoduchou operaci – 1 nejprve stáhnu balíček – 2 odpojím net a zapojím data – 3 updatuji firmware z balíčku offline. Nemáte nějakou radu, jak toto vyřešit svépomocí ? (v práci to dělat nebudu – „kamerový koncentrák“ s monitorováním činnosti zaměstnanců na PC a známé s normálním netem otravovat nechci) Díky moc za radu 🙂
  Jabba

 78. Pro Jabba: Pletete si označení verze Kies a firmware. To 2.2.1 je verze Kiesu a je umístěna v počítači. Firmware je v telefonu a
  nejnovější je PDA:KTS/ PHONE:KT8/CSC:KT1(OC2). Tak mi to
  aspoň hlásí můj Kies a po připojení se hned ptá zda chci nainstalovat případnou novou verzi jak Kiesu tak firmware. Já mám Kies verzi 2.5.3.13043_14. Není to nejnovější, dnes mi to nabízelo novo ale zatim jsem ji omítl, neb je po půlnoci a to by mne zdrželo od spánku. Hledejte na nejhornější liště Kiesu v Nástrojích a Nápovědě aktualizaci Kiesu a pak možná s novějším půjde i aktualizace firmwaru. Zaručit úspěch nemohu, to bych musel mít nastaveny stejné verze jako vy a s nimi to zkusit.

 79. Pro ty co mají potíže s připojením Kiesu na telefon a USB doporučuji zkusit My Phone Explorer. Stáhnout lze zde:http://www.fjsoft.at/en/. Není tak komfortní jako Kies ale zato je snadno obsluhovatelný a navíc je pro všechny telefony s Androidem.

 80. Ahoj Jaroslave,
  Ano, máš pravdu, nejde mi ani tak o update firmwaru, ale o update verze Androidu (tam mám právě ono – Verze android 2.2.1 Číslo sestavení FROYO.XWKA7, Verze jádra 2.6.32.9-perf root@dell105#1 – u toho rootu nevím, já s tím nic nedělal, ani nechci, je to telefon co jsem kdysi dostal „darem“ od T-Mobile v origo krabičce). Vím, že se dá updatovat Android na 2.3.6 Gibraltar 🙂 nebo tak nějak :)) který má být i na této plečce rychlejší a má opravovat nějaké chyby (nemluvě o oplikacích, které prostě pod 2.2.1 nejdou, ale pod 2.3.6 jo). Jinak bych se na celý update mohl vykašlat, neb jako telefon ho používám k telefonování a jako modem funguje dobře :))

 81. Takže – dámy a pánové, vážení Andro-pozitivní přátelé,

  Jakožto chlap jsem si velice dobře vědom hesla : „Je sice dobré, když vám s tím někdo (některá) pomůže, ale občas je lepší si to udělat sám“ jsem vyřešil svůj problém svépomocí. Sem ukládám své řešení (které rozhodně není ideální – ale je plně funkční) jen pro případ, že by se našel zoufalec, který řeší totéž…

  Fakta jsou taková, že hloupá KIES (která vyjma právě „bezbolestného“ update telefonu nejsou jinak naprosto k ničemu), nejsou schopná updatovat firmware mobilu, který v daném okamžiku slouží jako „modem“ k internetovému připojení.
  Mé řešení bylo docela prosté (opět uvádím – nejedná se o žádný zázrak, ale funguje). Vytáhl jsem ze šuplíku starou NOKII 5310, do které jsem vložil SIM (Samsung SIMkartu při update nepotřebuje) a použil ji jako modem místo S5570. Bohužel zvládá pouze EDGE (takže update trval nehorázně dlouho) – ale to jen naokraj. Telefon se mi krásně updatoval na vytoužený Android 2.3.6 a já s úlevou smazal KIES a už je nikdy instalovat nebudu 🙂

  Takže pro ostatní „zoufalce“ – vytáhněte ze šuplíku starší telefon podporující datové přenosy, pokud možno bez OS, ale lze použít i Bada, Symbian…IOS nevím, ovšem rozhodně nic s Androidem – měli byste další problém. Ten použijte jako modem pro internet a svůj telefon si tupým KIES navzdory updatujte 🙂

  Mimochodem – musím pochválit NOKII za jednoduchost a efektivnost obsluhy jejich starších modelů telefonů a výborný prográmek Nokia PC Suite, jemuž KIES nesahají ani po kotníky…

  Děkuji Jaroslavovi, který se snažil radit. Nakonec se dobrá věc podařila draku – díky!

 82. Dobrý večer, vlastním SG S2-GT-19100. Aktualizoval jsem si Android na 4.1.2 a od té doby mi nefunguje GPS a jiné. Mám v úmyslu se navrátit k továrnímu nastavení a chtěl bych si zálohovat kontakty přes kies air a zatím jsem nenašel jak a kde je uložit, abych je pak dostal do telefonu.
  Díky za odpověď.

 83. Jednodušší by podle mě bylo synchronizovat je přes Google účet, pak se to bude synchronizovat samo ty kontakty

 84. Nic horšího, než upgrade fw v mobilu od samsungu jsem nezažil, oproti takové motorole se můžou jít zahrabat. Nemám dotykáč, mám gt-b210 a Kies můj telefon vůbec nedetekne, windows ano. A jelikož bych rád aktuálnější fw, než je firemní od vodafonu, tak doufám, že s tím nestrávím půlku mládí. Výše zmíněná „oprava“ připojení už proběhla a zatím teda neúspěšně, jediný co mám jistý je nainstalovaná nepoužitelná a zbytečná aplikace Kies v PC a to, že v roce 2013 při update mobilu z něj vytahuju jako kretén, abych si přečetl jeho s/n. Neskutečný.

 85. Dobry den mam samsung galaxy tab3, neni zde instalovan adobe flash player, nejdou mi spustit tim padem nejake aplikace..existuje nejaka funkcni verze? Jak ji mohu stahnout? Dekuji za radu.

 86. Kde najít obnovení?

 87. Dobrý den. Mám smasung galaxy s3.. mám problem s kies.. když připojim mobil tak mi to píše že probíhá připojování. Ale potom mi napíše že nepodporuje připojené zařízení.. prosím poradte jak to mám vyřešit aby mi to šlo?

 88. při spojení mobilu galaxy core s pc s windows se v kisu objeví seriové číslo mobilu ale pořád to hledá dál poradí někdo ?

 89. Ahoj, mám Samsung Galaxy Ace, dnes jsem dala aktualizovat software přes Kies, napsalo mi to, že se aktualizace nezdařila a nabídlo to pohotovostní aktualizaci. Tak jsem to odklepla a teď už půl hodiny je aktualizace na 97% a nic se neděje… Poradí někdo, co s tím? Rozběhne se to ještě? pokud ne, co mám dělat? Díky

 90. Zdravím..potřeboval bych radu:Samsung Galaxy S se od určité doby nepřipojí na WiFi..Po zapnutí WiFi a krátkém hledání napíše „Nelze vyhledávat sítě“ a samovolně se vypne. Neví někdo co s tím?:-( An 2.1 ..

 91. Zdravím, mám takovej problém. Jednoho dne jsem si najela ve svém mobilu (Samsung Wave Y GT-S5380, OS Bada) na nějaký widget po kterém se telefon restartoval. To by nebyl až takový problém. Zase naskočil. Ale hned jak se objeví plocha s tapetou tak se zase sám vypne. Zkoušela jsem se dostat do nastavení a vyresetovat si je(tovární nastavení) a zkoušela jsem i restartování přes kod *27………ale jakmile se mobil zapne zobrazí se pouze tapeta, ani s ním nehnu a zase se restartne….a tak pořád dokola. Zapnu-tapeta-restart-tapeta-restart…..Nevíte někdo co s tím? Prosím poradte mi, jsem zoufalá. Děkuji. Míša

 92. Dobrý den. Zajímalo by mě, k čemu je vůbec ta hloupá aplikace „Samsung Kies“, když:
  -Aktualizace firmware Samsungu GT-S5611 skončí hláškou, že se aktualizace nezdařila, a já musím z telefonu vytáhnout baterii, abych jej mohl zapnout.
  -Když SMS zprávy přes to číst nejdou, ani s nimi nějak nakládat.
  -Když to obsahuje podezřelý sajrajt typu „Mark Any content safer“, o kterým nedokáže nikdo říct, k čemu tam vůbec je.
  _když MP3, obrázky a videa jdou stahovat do mobilu přímo. Rozlišení obrázku jde upravit v „malování“ u Win, formát videa jde upravit v programu „super“. Malování je standartní příslušenství Windowsu a Super je freeware.
  Samsung Kies je nabubřelý software, u kterýho je nejistý ani připojení mobilu k počítači, natož i standartní práce sním..
  Firmware mého telefonu je S5611XXOA3/S5611OXDOA2 (O2C)

 93. Zdravím, byla jsem nucena obnovit tovární data na Samsung GR s 5300. Výsledek: skoro vše funguje. Nemůžu akorát z mých souborů nastavit tóny jako vyzváněcí. Po té jsem zjistila, že zvuk nejde vůbec. Videa se spouští bez zvuku. Také zmizel ovladač hlasitosti médií. Je možné to někd stáhnout, aby šel zvuk nebo co tam může chybět?

 94. Zdravím,potřebovala bych jestli někdo zná jak nastavit roaming ručně na telefonu Samsung Galaxy Y GT-S5363.Na pobočce manželovi nastavily roaming ale dnes je už v Norsku a vůbec mu nejde.Děkuji

 95. to asi nebude chyba v telefonu, ale v tom že mu to nepovolili.. anebo mu nefungují data pro roaming?

 96. ahojte, mozte mi prosim poradit s problemom:
  blbol mi telefon S3 stiahla som kies a vsetko z mobilu som zalohovala, telefon som uviedla do povod.nastavenia a nasledne som chcela udaje z kies napratat zas do telefonu ale tu je ten problem 🙁
  vyhodilo tabulku
  Nastavenie funkcie Overenie aplikacie na blokovanie instalacie skodlivych aplikacii bolo v zariadeni zakazane.
  Pred pokracovanim vypnite nastavenie (Overenie aplikacii v ponuke nastavenia.
  Kliknite na tlacitko preskocit, ak nechcete obnovit aplikaciu .

 97. Dobrý den. GT5611.Při zapnutí fotoaparátu se mi tam ukáže DC operation fail ,musím ho pokaždé vypnout a znovu zapnout ,aby fungoval.Za dva dva dny se chyba objevi znovu.
  Dékuji za radu.

 98. Ahoj, potřeboval bych poradit, mám wave3 a nezobrazujou se mi protokoly, nevíte jak na to, dík Radek

 99. Dobrý den chtěl bych sem se zeptat co mám dělat když nemám žádné spojení Sim karty a ukazuje se mi tam kolečko s čárkou

 100. Dobrý den chtěla bych se zeptat co mám dělat když zapomenu heslo od odemčení obrazovky? Já vím udělala jsem velkou chybu, prosím o radu, předem děkuji

 101. Dobrý den,
  mám takový problém. Mám Win XP a když si stahnu jakoukoli verzi Kies a spustím ji, tak mi to při instalaci napíše větu: „Nejste připojeni k Internetu. V instalaci není možné pokračovat. Proveďte kontrolu připojení k Internetu a akci opakujte“ Přitom internetové připojení mi funguje úplně normálně. Vypnul jsem i firewall, ale ani to nepomohlo. Hlavně nechápu, na co ten program potrebuje internetové připojení, když si stahuji poslední verzi a ten program má sloužit pouze pro synchronizaci mezi PC a mobilem. Vubec tedy nechápu, proč potřebuje internetové spojení a už vůbec nechápu, proč mi píše, že nejsem připojen na internet když to není pravda. Nemohl by někdo poradit ? V původní instalaci WInXP jsem ho měl a fungoval normálně. Přeinstaloval jsem windows a od té doby mi ten instalační soubor nefunguje :o(

 102. Přijatou fotku v MMS otevři, klikni na ulož a s tou uloženou už se dá něco dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *