Stimulace mozku pomocí iPhonu

Pokud jste hrdým vlastníkem iPhonu a zajímáte se o vliv pozitivního myšlení na váš život nebo máte zkrátka jen rádi psychologii a rádi experimentuje s různými proudy a teoriemi, pak je toto článek přesně pro vás.

Tato originální aplikace z iTunes store sice není zdarma, ale obecně jsou sumy v tomto virtuálním obchodě přiměřené a myslíme si, že ten dolar či dva nikoho nezabije.

Jak už jsme naznačili: aplikace vás má jednoduchou a stereotypní formou jakéhosi večerního rituálu naučit myslet pozitivně. Ode dne (tedy přesněji řečeno večera), kdy aplikaci začnete poctivě a svědomitě večer po večeru využívat projdete nejrůznějšími procesy, budete k aplikaci skeptičtí, budete leniví, budete se na to chtít vykašlat atd. Ovšem jen těch pár z vás, kdo u Gratitude vydrží, po čase pravděpodobně i delší době začnou možná pozorovat změny.

Aplikace a váš večerní úkol vypadají jednoduše, ale jak sami zjistíte, zase tak jednoduché to vždy být nemusí. Vaším úkolem je si před psaním uspořádat myšlenky a sepsat pár (počet si určujete sami, no my doporučujeme 3 minimálně, čím více tím lépe, nebojte se laťku nasadit vysoko) pozitivních věcí, které vás ten den potkaly, a které vás potěšily, což jak určitě zjistíte, nemusí být vždy tak lehké.

Ovšem tento způsob se zdá být logicky velice efektivním, jelikož vás to před blahodárným spánkem, který má pro náš organizmus dost zásadní roli, dobře naladí. Mimo to byste po čase měli pozorovat postupnou změnu od negativního postoje, kterým trpí většina z nás k tomu pozitivnímu. Schválně si zkuste jeden den pečlivě naslouchat vlastním myšlenkám a postojům, jaké jsou vaše první myšlenky, když se probudíte? Napadne vás, že nestiháte, že vám určitě ujdete autobus, anebo že si užijete super den?

Netvrdíme, že tato aplikace pomůže každému, lidský mozek bohužel i bohudík nefunguje jako spínač, kterým můžete cvakat dle libosti, ale doufáme, že by to alespoň někomu z vás mohlo pomoci.

Kristýna Jahnová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *