Firefox: Jak zobrazit skrytou lištu s menu

Jak se dostat ke skrytým nabídkám a nastavením v prohlížeči Mozilla Firefox a obnovit lištu s menu.

Ve starších verzích Firefoxu jsme byli zvyklí na klasickou nabídku ve formě lišty nahoře pod názvem okna. Tvořily ji nabídky Start, Úpravy, Zobrazení, Historie, Záložky, Nástroje a Nápověda. Od verze 4 však došlo v tomto prohlížeči k řadě změn a mění se i filozofie nastavení a menu se scrkrlo do jediného tlačítka. Pokud chcete vzhled menu obnovit do klasické podoby, pomůže vám tento obrázkový tutoriál.

Takto vypadá Firefox ve výchozím zobrazení. Všechna nastavení jsou ukryta pod jediným tlačítkem. Výhodou tohoto řešení je to, že máte větší plochu pro vykreslení webové stránky, nicméně nedostanete se tak snadno ke konfiguracím a nastavení.

To, co je momentálně skryto, se nazývá Hlavní nabídka. Její opětovné zobrazení je otázkou dvou kliknutí: nejprve na oranžové tlačítko “Firefox” a pak v možnostech na volbu Hlavní nabídka.

Po dokončení operace vypadá tedy Firefox už stejně jako za starých časů, nahoře je stará dobrá lišta s menu.

Vrátit se pak k původnímu stavu, tj. sbalit tuto lištu, je pak opět snadné: přes volbu Zobrazení >Nástrojové lišty > a zrušit zaškrtnutí položky Hlavní nabídka.

2 komentářů k Firefox: Jak zobrazit skrytou lištu s menu

  1. Dobrý den! Vždy když jsem v prohlížeči Mozila firefox zavíral okno, tak se mě dotázalo zda uložit současné otevřené panely nebo zavřít komplet. Po aktualizaci to již nedělá, dá se to někde nastavit aby se mi to opět ukládalo? Předem děkuji za odpověď

  2. dá se to nastavit přes oranžové tlačítko Firefox > Možnosti > Možnosti > Panely > Varovat, když zavírám okno s více panely

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *