Literatura online

Přehled webů na českém internetu, které se orientují na literaturu. Kam vystavit povídku, báseň nebo kde se dozvědět o nejbližším autorském čtení?

Kam vložit povídku a báseň

Čas zapomenutých a nikdy nepublikovaných spisovatelů a básníků díky internetu skončil. Ovšem je možné, že i v této chvíli pár talentovaných lidí sedí doma, smutně kouká na obrazovku a netuší, jak udělat první krok. První možností je založit si vlastní web a zkoušet se prosadit na vlastním prostoru, to ovšem vzhledem k tomu, že je potřeba tento web různě propagovat a poměrně dlouho může být jeho návštěvnost na nule, poměrně obtížné řešení a čtenost povídek si tím moc nezvýšíte.

Vhodnější je pro tyto účely proto publikovat literární dílo na některý z internetových portálů, které jsou speciálně pro autory určeny – máte tu zaručenou čtenost i komentáře od ostatních, některé z těchto webů mají i propracovaný komunitní systém, ve kterém můžete na základě hodnocení ostatními postupně stoupat v hierarchii.

Jedná se například o:

Máte talent?

Podobně je pak orientován i  projekt www.mamtalent.cz, který funguje velmi podobně jako výše zmíněné, ale navíc se na něm hraje i o případné vydání knihy a s tím spojených 40 000kč + provize z prodeje. Když k tomu ještě dodáme, že autor s vydáním nebude mít naprosto žádné vyřizování a vše zařídí nakladatelství, je to pro začínající autory poměrně zajímavá nabídka.

Mimochodem, až bude knihovna plná knih s vaším autogramem a na stolku vám bude ležet skoro dopsaný budoucí bestseller, nebude od věci zmínit, jaká internetová poradna vás na projekt Mám talent nasměrovala 🙂

Co se děje v literatuře

Pokud nechcete psát a zajímá vás spíše monitoring všech nových knih, informace o autorech, soutěžích pro autory, pak nepřehlédněte určitě tyto weby:

První z nich je zaměřen na českou literaturu, druhý pak na světové autory.


Rate this post

1 komentář k Literatura online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *