Chcete opravdu spolehlivé a úsporné tepelné čerpadlo? V první řadě je nutné vybrat správného prodejce

Chcete opravdu spolehlivé a úsporné tepelné čerpadlo? V první řadě je nutné vybrat správného prodejce

Vybíráte tepelné čerpadlo? Vězte, že vybrat správný produkt nestačí, roli hraje kvalita instalace a následného servisu, který umí zajistit pouze někteří obchodníci. Dále, ani výběr samotného čerpadla není snadný s ohledem na fakt, že na trhu dochází k podvodům týkajících se informací o výkonu, provozním hluku apod. Více než na výběr zdroje tepla se tedy zaměřte na hledání obchodníka, který je schopen vám nabídnout kvalitní produkt, instalaci i servis.

Jak takového obchodníka poznáte? Hlavních rozeznávacích rysů je hned několik:

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

  • V nabídce má více typů tepelných čerpadel, díky čemuž je schopen vám poskytnout skutečně objektivní doporučení.
  • Nabízí produkty, které získaly ocenění Evropská značka kvality Q, tj. čerpadla, jejichž výkon ověřil a potvrdil nezávislý zkušební ústav.
  • Je schopen zajistit instalaci skrze tým řemeslníků, který má zkušenosti s počítáním tepelných ztrát budov, uváděním čerpadel do provozu i jejich následným servisem.
  • V minulosti byl vždy schopen dostát svým závazkům plynoucím z nadstandardních záruk.
  • Finální cenovou nabídku zpracovává až místním šetření, změření potřebné délky potrubí, vyhodnocení způsobu napojení na topný systém, případně i rozvody vody.
  • Je schopen vám pomoci s vyřízením státních dotací.

Držte se ověřených faktů nehledě na to, jak líbivé mohou být sliby

Pokud tepelné čerpadlo koupíte od obchodníka splňujícího výše uvedené požadavky, odměnou vám bude levný a spolehlivý zdroj tepla, instalace i provoz bez nepříjemných překvapení v podobě zvýšené ceny, dlouhá životnost tepelného čerpadla podpořená kvalitním servisem.

V opačném případě můžete skončit s tepelným čerpadlem, které vám není schopno dodat požadovaný objem tepla či teplé vody, jeho provoz je navíc výrazně dražší v porovnání s původními odhady, z důvodu nekvalitní instalace a přetěžování kompresorů pak může dojít i ke zvýšené poruchovosti a zkrácení životnosti. Nenechte se proto pobláznit prázdnými sliby prodejců ohledně výkonu, záruk, očekávané životnosti či hrubými odhady levné instalace a v maximální možné míře se držte faktů.

Zdroj obrázku: {Ink Drop} / Shutterstock.com

2 komentářů k Chcete opravdu spolehlivé a úsporné tepelné čerpadlo? V první řadě je nutné vybrat správného prodejce

  1. Přijde mi, že to v článku nezaznělo dostatečně důrazně… Když vybíráte tepelné čerpadlo, dejte si pozor i na to, za jakých podmínek, kdo a za jak dlouho ho bude montovat a případně servisovat. My natrefili na firmu, která měla sice hezký kanceláře a příjemný obchoďáky, ale technická složka byla hrozná. Jediný co chybělo tak to, že by u práce byli opilí. A když jsem o rok déle viděla, jaká parta lidí v profi pracovním oblečení to dělala jim, jen jsem tiše záviděla.

  2. Topíme elektřinou a taky docela v pohodě. Ale máme teda levný zdroj a ještě do toho máme fotovoltaiku, takže se to dost vylevní. Navíc manžel je šikovný, takže si elektroinstalaci dělal kompletně celou sám. Hodně mu pomohly v https://www.schnabl.cz/, kde kupoval různé příchytky na kabel a další věci, kterým moc nerozumím. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *