Jak najít řemeslníky na internetu

Tipy na weby, na kterých se dají pomocí internetu najít řemeslníci a jejich hodnocení.

S řemeslníky to není jednoduché, což  stavěli, renovovali nebo si jen nechávali cokoliv upravovat. O jejich „kouscích“ a tom co byli schopni, za zpravidla neúměrnou cenu stvořit, se mezi lidmi vypráví doslova legendy a všichni se jimi výborně baví, ovšem až do okamžiku, kdy sami potřebují zedníka, instalatéra nebo třeba malíře pokojů. V tu chvíli končí legrace a začíná martyrium, jehož úspěšný konec se však už dnes dá pomocí internetu poměrně výrazně ovlivnit.

Všechny firmy na internetu

Ze všeho nejdřív je potřeba zjistit jaké firmy se v okolí bydliště nacházejí, na co se specializují a jakou vám nabídnou cenu.  Tady vám zřejmě nejlépe poslouží největší databáze firem na českém internetu, kterou najdete na firmy.cz, a ve které je přehledně členěno jak podle místa, tak podle oboru největší množství řemeslných pracovníků.

Když jsou třeba reference

Určitou nevýhodou firem.cz je to, že mimo vizitky není u nich uvedeno žádné hodnocení ani ohlas lidí, kteří služeb daného řemeslníka využili. Tady vám může pomoct web soustředící se na reference www.nejremeslnici.cz, kam zákazníci jednotlivých řemeslíků vkládají reference, ve kterých se řemeslník hodnotí podle několika kritérií – od zadání, přes průběh zakázky, komunikaci řemeslníka se zákazníkem až po zveřejnění dohodnuté a skutečné ceny. Občas najdete i fotografie, kde si můžete prohlédnout, jak nakonec celá akce dopadla. Bohužel, databáze zatím nezahrnuje tolik subjektů, jako ostatní firemní katalogy, takže reference a řemeslníky na tomto webu najdete zatím převážně z velkých měst, nejvíce z Prahy, to je ovšem dáno především tím, že web je zatím poměrně mladý, takže se dá čekat, že v budoucnu by se z něj mohlo stát výchozí místo pro hledání řemeslníků na internetu.

5/5 - (1 vote)

1 komentář k Jak najít řemeslníky na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *