Jak pomoct chudým zemím přes internet

Pokud byste rádi pomohli lidem, kteří neměli to štěstí, jako my a narodili se do chudoby, kterou si mnozí ani nedovedeme představit, pokračujte v četbě.

Předem vám slibujeme, že se nejedná o další příspěvek, kterým z vás bude tahat peníze, obzvláště protože jich je na internetu už plno a bohužel ne každý je tak nezištný a čestný, jak se tváří. Je to s podivem, že se mezi námi najdou i tací, kteří se snaží nahrabat si peníze pro vlastní blahobyt pod záštitou lidí, kteří přežívají z hodiny na hodinu.

Zkrátka pomoci mohou i ti z vás, kteří mají momentálně do kapsy hluboko. Jde jen o to, do jaké skupiny lidí z toho ohledu patříte, do lidí, kteří pomáhají, do lidí, kteří by chtěli pomáhat, ale dosud nenašli vhodnou formu (to se po přečtení článku změní) nebo do lidí, kteří o pomoci druhým jen mluví, ale nikdy nic neudělají?

Pokud jste zvolili jednu z prvních dvou možností, dovolte nám, abychom vám představili projekt: http://freerice.com/

Webová stránka a stejně tak stěžejní název celého projektu nese v českém překladu název: Rýže zdarma. Přesně tuto potravinu můžete zdarma darovat tam, kde je třeba, no dobrá není to sice úplně zdarma, ale forma, kterou tak činíte, nám přišla docela zábavná a co víc, můžete si díky ní zlepšit vaše anglické dovednosti a nejen ty.

V krátkosti: jde vlastně o vyplňování vědomostních dotazníků, začínáte testem z anglické gramatiky a slovní zásoby, ale dále můžete volit mezi mnoha okruhy. Za jednu správně zodpovězenou otázku přibude na vaše darovací konto 10 zrníček rýže, které poputují na dobrou věc.

Vyplňujte, vzdělávejte se a krmte hladové.

Za velmi dobrý nápad považujeme grafické zobrazení vašich správných odpovědí jinak samozřejmě dotací pro potřebné v podobě misky se zrníčky rýže.

My už vás nyní nebudeme rušit a přejeme vám, ať vaše dřevěné misky přetékají pod návalem stovek zrnek rýže.

Kristýna Jahnová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *