Jak si vybrat pohodlné tepláky?

Jak si vybrat pohodlné tepláky?

Příchod koronavirové krize všechno změnil. Ovlivnil ekonomiku států, ale také módní trendy, které už nikdy nebudou stejné jako před úderem zákeřné nemoci. Do popředí se dostaly tepláky, jež do té doby byly pouze domácím oděvem a jinam měly vstup zakázán. Nyní mluvíme o hitu, který nahrazuje veškeré jiné modely našeho šatníku.

Tepláky už od roku 1920

Tento kus oblečení se samozřejmě nezrodil ve stejnou dobu jako nový typ onemocnění, jen do té doby byl pouze domácím oděvem, který jsme si jinam neoblékali. Pokud bychom však měli pátrat po pramenech dnes už velice oblíbeného kousku oblečení, dorazíme až do roku 1920. Právě tehdy nejmenovaná francouzská značka přinesla do světa módy bavlněný kousek, který svou pohodlností dostal prakticky každého.

První tepláky však nevypadaly tak, jak vypadají nyní. Dříve to byly pytlovité kalhoty širokého střihu, jež umožňovaly volný pohyb. Jejich hlavním úkolem bylo nikde netlačit ani neškrtit, u čehož se ostatně zůstalo dodnes.

Jak vybrat pohodlné tepláky?

Chcete si do své sbírky pořídit nové tepláky, které byste mohli vzít na výlet nebo po kterých byste mohli sáhnout, pokud půjdete s kamarády na pivo či s kamarádkami na kávu? Vybrat si pohodlné tepláky není snadné. Jak již bylo zmíněno, jejich hlavním úkolem je nikde netlačit a neškrtit, ovšem ne všechny to splňují.

Aby byl výběr pohodlného kousku oblečení o něco snazší, je dobré se vyznat v jednotlivých druzích tohoto modelu. Možná si říkáte, že jsou tepláky jako tepláky, ale ve skutečnosti rozeznáváme několik druhů, s nimiž vás nyní seznámíme.

Basic tepláky

Basic tepláky jsou naprostým základem. Jsou tím prvním, co si vybavíte, když se slovo „tepláky“ vyřkne. Většinou se jedná o neutrálně zbarvené kousky, které se hodí ke všemu. Dnes se prodávají ve spojení s mikinami a tvoří tak jedinečnou teplákovou soupravu.

Antifit tepláky

Vedle základního kousku bychom našli antifit verzi. Jak již název vypovídá, nejsou to tepláky, které by zrovna lichotily postavě. Mají zpravidla spadené sedlo a nohavice se postupně zužují. V konečném výsledku však vypadají daleko upnutější než výše zmiňovaná alternativa.

Ale nemyslete si, že sedlo je až příliš nízko. Spadlý sed není často tak výrazný, jedná se spíše o decentní odlišnost.

Baggy tepláky

Pokud nejste milovníkem upnutého střihu, ale spíše zastáncem volnějších střihů (a proto si ostatně tepláky kupujete), zaujmou vás takzvané baggy modely. Vyznačují se oversize a extrémně pohodlným střihem. Na první pohled se mohou zdát jako oldschool, ale přesně to se dnes nosí (což jistě potvrdí nejeden nákupní maniak).

Tepláky s potiskem

Samostatnou kapitolou jsou také tepláky Bolf s potiskem. Střihově nejsou nijak zvláštní nebo jiné, odlišuje je především jejich pestrobarevnost. Jsou nositeli několika tónů, často mají výrazné potisky (některé jsou dokonce nositeli vizuálů animovaných postaviček).

A i když by člověk nejraději sáhl po jednobarevném vršku, pokud by si takto barevné tepláky pořídil, věřte tomu nebo ne, prodávají se opět i v kombinaci se stejně pestrou mikinou.

Rate this post

1 komentář k Jak si vybrat pohodlné tepláky?

  1. To je vlastně pravda, že se i u mě trochu změnily podmínky na módu. Dřív jsem nosil hodně košile, úzké kalhoty, protože jsem docházel do kanclu. Pár tepláků jsem měl, ale nosil jsem je pár hodin týdně. Teď se to otočilo a u tepláků řeším, jak mají pohodlnou gumu. A to nemluvím o tom, jak moc řeším, jakou gumu má respirátor. 😀 To je teprve dlouhý výběr! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.