Jak vybrat praktické a pěkné vchodové dveře

Jak vybrat praktické a pěkné vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitkou každé domácnosti. Měly by proto lahodit oku už na první pohled. Zároveň však nelze přehlížet jejich praktické využití, které se skrývá v tepelné a protihlukové izolaci i bezpečnosti před vniknutím nevítaných návštěvníků. Vybrat správné vchodové dveře do bytu či domu není však nic složitého. Stačí vědět, jaké vlastnosti by měly splňovat.

Design vchodových dveří rozhoduje o celkovém dojmu

Ačkoliv vzhled nemá zrovna praktické využití, uceluje dojem celého domu a patří mezi rozhodující faktory pro výběr. Správně zvolený materiál navíc nepodléhá deformaci vlivem změny teplot a má tak delší životnost. Nejoblíbenější dekor dveří je dřevo a dřevěné opláštění. Můžete si zvolit mezi světlejšími a tmavšími odstíny. Dřevěný dekor se navíc lépe kombinuje s prvky v domácnosti nebo s okolím domu. Při výběru vchodových dveří však nestačí jen jejich vzhled.

Praktické dveře jsou izolované a bytelné

Kvalitní dveře jsou odolnější nejen proti deformaci, ale i proti vniknutí nevítaných osob a před únikem tepla. Právě tepelná izolace a bezpečnost jsou dalšími prvky, které rozhodují o výběru. Vchodové dveře do rodinného domu musejí mít ideální koeficient tepelné propustnosti, který se u jednotlivých kusů liší tloušťkou a výběrem materiálu. Samozřejmostí by mělo být těsnění na zárubni a křídle dveří. To často obsahuje termoizolační vrstvu, což zajišťuje vyšší tepelnou izolaci.

Vchodové dveře chrání domácnost před zimou i zloději

S tepelnou izolací je také spojena odolnost proti povětrnostním vlivům a teplotním rozdílům mezi interiérem a venkovním prostředím. Čím vyšší pak tato odolnost bude, tím delší je i životnost samotných dveří. Kvalitně odizolované vchodové dveře Erkado vám zajistí vyšší komfort a zároveň vám pomohou ušetřit peníze za vytápění při nadměrném úniku tepla. Bezpečnost je většinou zajištěna zesíleným ocelovým rámem nebo bezpečnostní pojistkou pantů proti vysazení dveří. Každý typ má svoje přednosti. Pro vás je zásadní zjistit, které klady využijete ve své domácnosti.

2 komentářů k Jak vybrat praktické a pěkné vchodové dveře

  1. Tak nejen s tímto problémem nám pomohla slečna z firmy http://www.pwinterier.cz/ , která zařizuje lidem jejich domácnosti bytů nebo domů. Ač se to může zdát jako úplně jednoduchý problém, tak tomu vždy tak být nemusí, jelikož musíte zohlednit bezpečnost, vzhled a dalších několik faktorů. Sám bych se do výběru určitě nepouštěl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *