Open Office ke stažení zdarma

Kancelářský balík Open Office zdarma ke stažení. Stáhněte si zdarma náhradu Microsoft Office.

Open Office, oficiálně OpenOffice.org je balík kancelářských balíků, který je zdarma a legálně dostupný jak pro domácí uživatele, tak pro firmy, pro Windows, Linux i Mac OS. Za vývojem a distribucí stojí firma Sun Microsystems, který je v současnosti ve vlastnictví Oracle.

Součástí tohoto balíků kancelářských aplikací jsou následující programy:

 • Writer – program pro psaní textů, obdoba Microsft Word
 • Calc – tabulkový editor, obdoba Microsoft Excel
 • Impress – program na tvorbu prezentací, ekvivalent Microsoft PowerPoint
 • Draw – aplikace na jednoduché malování
 • Base – databázový frontend, obdoba Microsoft Access
 • Math – program sloužící k tvorbě matematických vzorců

Podporované  soubory

Open Office  ve výchozím nastavení tvoří soubory v otevřeném formátu OpenDocument (ODT), v němž se textové soubory ukládají s koncovkou .odt, tabulky .ods, prezentace .odp, grafika .odg, .odi a hlavní textový dokument jako .odm. Mimoto umí také otevřít i vytvořit soubory z Microsoft Office jako .doc, .xls a .ppt a také soubory vytvořené v Microsoft Office 2007 a novější ve formátu OOXML (soubory .docx, .xlsx, .pptx). Zobrazení těchto formátů není vždy zcela totožné se vzhledem v Microsoft Office, bez problémů se zobrazují klasické texty, horší bývá situace u dokumentů s obrázky a dalšími prvky. Open Office umí také vytvářet dokumenty pdf.

Kde stahovat

Aktuální verzi Open Office ke stažení najdete na oficiálním webu, kde pod tlačítkem Downolad se vám automaticky nabídne poslední verze v češtině pro váš systém.

Rate this post

5 komentářů k Open Office ke stažení zdarma

 1. prosím vás můžete mi někdo poradit jak to mám ztáhnout,když se mi tam pokaždé objeví,že jen jestli mu důvěřuju?já se bojím dát,že jo,aby se něco nestalo..

 2. ano, to se musí potvrdit, jinak se to opravdu nestáhne 🙂

 3. Pingback:

 4. Zdarma se myslí i firma s 400 zaměstnanci se softwarem nainstalovaným na 200 počítačích, nebo je v tom nějaký háček? Budou vždy vytvořené soubory v době, kdy byl program zdarma pro firmy nezpoplatněný a bez možností nároku na další využití výrobcem/vlastníkem softwaru?

 5. Pokud se něco nezměnilo, nerozlišují firemní a nefiremní použití ani velikost organizace a je to pořád zadarmo, případně doporučuji pročíst aktuální licenční podmínky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *