Jak si půjčit online

Možnosti a postupy, jak postupovat, když chcete získat půjčku s pomocí internetu. Při půjčování přes internet budete zpravidla potřebovat jen zadat následující údaje:

Konkrétní způsob vyřízení půjčky se pak liší podle konkrétního typu. V některých případech je půjčka vyřízena automaticky, jindy jste kontaktováni na zadaném telefonním čísle, kde ještě s operátorem proberete detaily.
Při výběru konkrétní půjčky byste neměli přehlédnout následující číselné údaje:
  • úrok = procentuální navýšení částky za určité období; zpravidla se udává procentuální sazba p.a. (=per anuum, za 1 rok). Když je úroková sazba 5% p.a. zaplatíte tak například ve splátkách místo půjčených 100 Kč 105 Kč
  • RPSN = roční procentní sazba nákladů; vzhledem k tomu, že někteří poskytovatele půjček si neúčtují jen úroky z částky, ale i různé poplatky, je u větších částek povinnost uváděte. Konkrétní částku ke splacení na jeho základě bez znalosti ostatních údajů nevypočítáte, slouží ovšem k tomuto: když máte možnost vybrat mezi různými poskytovateli půjček, vyberte toho, který má nejnižší RPSN.

Finská půjčka (Ferratum)

Jedná se typ půjčky na menší částky. Tzv. finská půjčka se zaměřuje na krátkodobější výpůjčky před výplatou a provozuje ji Ferratum. Finská půjčka  krátkodobou finanční výpůjčkou peněz,  která je poskytována na krátkou dobu a v relativně malých částkách.

Výše půjčky: 500 – 10 000 Kč

Adresa: bezvadnapujcka.cz

Půjčka od Providentu

Provident umožňuje zprostředkovat půjčku v rozmezí od 4 do 50 tisíc, bez poplatku a bez ručitele, se splatností 45 až 60 týdnů. Provident je firma založená ve Velké Británii roku 1880, od roku 1997 působí v České republice, díky masivní reklamní kampani patří mezi známější poskytovatele půjček u nás.

Výše půjčky: 4000 – 50 000 Kč¨

Adresa: solidnipujcka.cz

Půjčka od Home Credit

Jedná se o půjčku na vyšší částky, pro kterou nepotřebujete ručitele. Při žádání stačí vyplnit rodné číslo, telefon a email. Po vyplnění vás kontaktuje operátor v dobu, která vám vyhovuje a dohodne detaily, půjčka vám pak dorazí na účet, nebo si ji můžete vyzvednout na poště. Půjčku můžete do měsíce zrušit.

Výše půjčky: 10 000 – 150 000 Kč

Adresa: zadostopujcku.cz

2 komentářů k Jak si půjčit online

  1. Díky za článek, nedávno jsem si brala první půjčku přes internet a díky vám jsem přesně věděla co dělat. Hodně mi s tím taky pomohlo tohle srovnání – https://www.hyperfinance.cz/pujcky/pujcka-20000/ – se kterým jsem našla fakt výhodnou nabídku, a tak zbytečně nepřeplatila. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *