Prodej přes internet

Jak postupovat, pokud chcete prodat věci prostřednictvím internetu.


Z internetu se stalo plnohodnotné tržiště a pokud chcete pohodlně najít zákazníka ať už pro prodej přebytečných věci které máte ve skříni nebo chcete získat rozšířit svoje podnikání a prodávat vaše zboží a výrobky pomocí dalšího distribučního kanálu, není jednodušší volby. Podíváme se na stránky, které se vám budou při prodávání hodit a naťukneme pravidla která platí při prodávání po síti.

Aukro

Na Aukro by měly vaše kroky vést asi nejdříve. Na této největší české internetové aukci je obrovská nabídka i poptávka po artiklech všeho druhu, od starožitností a oblečení až po auta a reality. Před prodejem je potřeba se zaregistrovat a potvrdit vaši existenci přes zadání kódu, který vám přijde poštou.

SBazar

Bazar na Seznamu. Hodně věcí spojených s lepší viditelností je zpoplatněných, ale zato návštěvnost je docela slušná.

Bazar.cz

Další z velkých bazarů, zpoplatnění je o něco nižší než na SBazaru.

Vlastní eshop

Pokud si chcete založit eshop, více se tématu věnujeme v tomto článku. Pro založení e-shopu můžete využít také platformu Shoptetu, ten nabízí verzi zdarma, pokud si vystačíte s 10 položkami. Ze zdrojů pro začínající e-shopisty nevynechte například mujprvnieshop.cz nebo si rovnou stáhněte celého průvodce tady.

Tipy pro váš prodej

Důležitá je správná popiska toho, co prodáváte a zařazení mezi obdobné kusy. Místo titulku !!!Super Nabídka!!! je tedy lepší Mobil Nokia 5800 – jako nový. Titulek je při vyhledávání pro kupující důležitým identifikátorem, podle kterého může najít, co prodáváte.

Pokud chcete zvýšit zájem o své zboží, můžete vsadit na jednu z osvědčených metod: aukci od 1 Kč a nastavení konce nabídky do doby, kdy je na internetu hodně lidí. Aukce od koruny je na první pohled riskantní – ovšem ve skutečnosti, si pokud se jedná o dostatečně atraktivní produkt všimne díky velmi nízké ceně mnohem více lidí, kteří pak budou přihazovat a nebudou se chtít nechat o něj připravit ostatními, až nakonec můžete tímto způsobem vydělat více než při prodeji za fixní cenu (kup teď) nebo při aukci začínající někde těsně pod běžnou tržní cenou.

Konec aukce je zase důležitý proto, že věci jejichž prodej bude brzy končit se zobrazují ve výpisech výše než položky končící zítra nebo za týden. Poučte se u konkurence a nastavte konec aukce tak, aby co nejvíce vyhovoval potenciálním zájemcům.

5 komentářů k Prodej přes internet

  1. dkuji vam moc za odpoved a jiste se ozvu a uvidime co z toho vybereme alena

  2. V případě, že se člověk necítí na prodej sám, může to přenechat lidem z prodamezavas.cz. Pro vybrané věci si přijedou, profesionálně je nafotí, vystaví na internetu a v momentě, kdy se prodají, zašlou peníze na váš účet. A člověk si ušetří starosti a spoustu času =)

  3. Dobrý den.

  4. potřebují prodat plesové šaty co nejrychleji. děkuji

  5. potřebují prodat plesové šaty. děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *