Recenze: nová služba Robeeto

Recenze: nová služba Robeeto

Dravě vstoupila na trh služba Robeeto a velmi rychle si našla tisíce spokojených uživatelů, jak na straně objednavatelů, tak u poskytovatelů. Co je Robeeto? Jak jej můžete využívat? V čem vám může pomoci a na co si při nabízení nebo hledání služeb dát pozor? V tomto článku bych se chtěla podělit o své zkušenosti.

Neznáte někoho

Vzpomeňte si na uplynutý rok. Kolikrát jste potřebovali drobnou pomoc za menší odměnu? Vymalovat pokoj, opravit kohoutek, sestavit nábytek, odstěhovat skříně? Jak jste si dřív hledali drobnou pomoc? Zvednuli jste telefon, zavolali několika známým a zeptali se, zda neznají někoho, kdo by mohl pomoci. S rozšířením Facebooku jsou tyto otázky na denním pořádku a objeví se čas od času v profilu každého z nás.

  • Neznáte někoho, kdo by mi pohlídal na týden psa?
  • Neznáte někoho, kdo by mohl dvakrát do měsíce přijít uklidit naše kanceláře?
  • Potřebovala bych někoho, kdo bude syna doučovat matematiku.
  • Potřebovala bych na svatbu kadeřnici, kdo vás česal?

A tisíce dalších a podobných otázek. Jak dlouho vám trvalo, než jste nalezli někoho, kdo vám skutečně pomohl? A jak jste věděli, že dotyčná osoba bude opravdu šikovná? Jenom podle toho, že známý vašeho známého to řekl. Teď si představte, že existuje služba, která chtěla všem těmto lidem, kteří občas někoho hledají na drobnou výpomoc, ulehčit námahu. Propojila lidi, kteří něco umí a chtějí si občas vydělat, s těmi, kteří hledají příležitostného brigádníka, na Robeeto zvaného pracanta.

Robeeto pomůže každé rodině

Když jsem se poprvé setkala se službou, byla to z velké části náhoda. Přišly mi poštou tři obrovské balíky nejrůznějších dílů a součástek na jejichž konci měl být můj nový pracovní stůl. Obrázkový návod vypadal zcela jasně, aku šroubovák už jsem jednou taky viděla. Domnívala jsem se, že jsem zcela schopná dát pár šroubků dohromady a za pár chvil si nový stůl přeleštím. Dva dny jsem s balíky bojovala, dva dny jsem nešetřila sprostými slovy. Musela jsem uznat, že balíky zvítězily a já potřebuju schopného a šikovného chlapa. Udělala jsem to, co by udělal každý z nás. Zeptala jsem se pár známých, vyvěsila výzvu na Facebook. Pomoc bych skutečně našla, ale až za tři týdny. A tak mě vyhledávač drobných pomocníků a hodinových manželů zavedl až na Robeeto. Tržiště, které sdružuje všechny drobné pracanty, co pomáhají s různými činnostmi.

pracovník nabídka

Co najdete na Robeetu

Na Robeetu najdete pomocníky, když potřebujete uklidit doma nebo v kanceláři, pohlídat děti, drobné opravy, údržbu zahrady, kosmetické služby. Ale také profesionály nejrůznějších oborů jako jsou copywriteři, grafici, fotografové, lektoři. Můžete si najít osobního trenéra nebo šikovnou studentku, která bude doučovat vaše děti. Práce nabízejí většinou lidé, kteří si hledají občasný přivýdělek, ale i řada soukromníků a osvědčených firem.

Proč se mi Robeeto líbilo

Služba je unikátní, protože sdružuje všechny obory. Nemusíte pročítat stovky příspěvků v nejrůznějších diskuzích, když chcete najít kadeřnici nebo vizážistku na svatbu. Není třeba psát desítky emailů a prověřovat, kdo má kdy čas. Ale co hlavně? Hlavně máte seriózní reference o pracovníkovi, se kterým se chystáte setkat. Každý, kdo využije službu, píše hodnocení, jak byl spokojený s plněním zakázky. Máte jistotu, že za vámi nepřijede „jen tak někdo, o kom Maruška říkala“, ale osoba, která už řadě lidí pomohla v podobné situaci. Předem dohodnete cenu i dobu realizace.

Úskalí služeb Robeeto

Může se vám stát, že si zadáte poptávku a nikdo vhodný se vám nepřihlásí. Pak je třeba nabídnout vyšší odměnu nebo oslovit pracanta z databáze, který zkušenostmi odpovídá vašim představám. Pro někoho může být problém i to, že při stále stejné poptávané službě, například venčení psa, se mu přihlásí pokaždé jiná osoba. Pak je třeba nezadávat zakázku jako veřejnou poptávku, ale oslovit osobu, se kterou máte dobré zkušenosti.

Cesta za novými zákazníky

Jakmile jsem vyzkoušela službu ze strany poptávajícího, byl jen krůček k tomu, nabídnout svůj um za úplatu. Viděla jsem, jak služba funguje a líbilo se mi, že se k ničemu nezavazuji předem a že můžu pracovat jen tolik hodin, kolik si sama určím. Nabízet služby přes Robeeto se bude líbit všem, kteří si chtějí něco málo přivydělat, ale také těm, kteří zvažují pustit se do soukromého podnikání.

Jak začít podnikat

Začátek podnikání je velmi těžký a vyžaduje značnou odvahu. Něco umíte, ale nevíte, zda si dokážete získat dostatek platících zákazníků. Vstoupíte do nejistoty a každý den budete plni obav, zda je o vaše služby zájem. S Robeeto si můžete nejdřív ověřit formou přivýdělku, jestli je na trhu dostatek zákazníků a jaká by asi byla vaše měsíční odměna. Najednou se nebudete muset starat o to, zda si získáte dostatek zákazníků. O to se postará Robeeto za vás. Také se postará o účetnictví a zdanění.

Nabízejte své služby

Každý z nás má nějaký talent a může pomoci ostatním. Robeeto je cestou, jak získat dostatek zákazníků, drobný přivýdělek i odměnu odpovídající měsíčnímu platu. Je snadné vytvořit si profil a počkat na první zákazníky. Pracovat budete podle podmínek, které si sami určíte a v časech, který vám bude vyhovovat.

Na co si dát pozor

Jakmile začnete nabízet své služby na Robeeto, budete čelit stejnému problému, jako všichni před vámi. Abyste získali zakázku, musíte mít reference. Abyste měli reference musíte mít zakázku. Je třeba trochu trpělivosti nebo zpočátku nabídnout atraktivní cenu za vaše služby. Vždy poproste zákazníky o reference. Druhým úskalím je samotný výběr prací. Cenu si stanovujete předem, jak ji ale odhadnout, když vycházíte z hodinové sazby a nevíte, jak dlouhá bude doba realizace? Nemusíte si dohodnout cenu za zakázku, ale stačí hodinová sazba a zbytek upřesníte, jakmile se v detailu seznámíte s povahou zakázky.

Zkuste Robeeto

Nová služba Robeeto představuje velkou příležitost pro všechny, kteří chtějí oslovit nové zákazníky. Líbit se vám bude i možnost, z jednoho profilu obsluhovat jak stranu nabídky vašich služeb, tak pozici zákazníka, v případě, že se naopak ocitnete v situaci, kdy sami potřebujete pomoc.

Vyplnění profilu je otázkou pár vteřin, není důvod, proč to nevyzkoušet! Začít můžete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *