Tip: Zkuste portál Tmart

To, že nakupovat v zahraničí se dá i na řadě jiných portálů, než ne eBay, už většina stálých čtenářů Radírny ví. Tenkrát přinášíme tip na méně známý portál, který funguje velmi podobně a orientuje se na přímé zasílání výrobků z Číny.

O co se jedná

Chceme vás upozornit na nákupní portál Tmart.com, sídlící na stejnojmenné webové adrese. Je určen jak pro koncové spotřebitele, tak pro obchodníky – jak službami jako je dropshipping (možnost zasílání koncovému zákazníkovi přímo od dodavatele, ovšem pod vaším jménem), tak i sortimentem. Najdete zde poměrně velmi levně nepřeberné množství mobilů a přislušenství k nim (zejména k

Ukázka zboží na Tmart.com
Ukázka zboží na Tmart.com

iPadům, iPhonům a dalším zařízením od Apple), zabezpečovací techniky a obranných prostředků, výrobků co najdou své uplatnění v podniku i domácnosti, hračky a hry, věci na zahradu nebo osvětlovací techniku a svítidla. V zásadě je to tedy poměrně široký záběr s poměrně dosti širokou základnou nabídky. U všech položek je automaticky zobrazována cena v přepočtu na české koruny (CZK), takže si nemusíte ručně kontrolovat aktuální kurz dolaru. V přepínači jazyků se dá i celá stránka přepnout do češtiny, v tomto případě se ovšem jedná o strojový překlad, který nemusí úplně perfektně zvládat zcela vše přeložit tak, aby to dávalo smysl, takže pokud aspoň trochu umíte anglicky, je lepší nechat stránku v angličtině.

Platba a doprava

U dopravy je to v případě tohoto portálu poměrně dosti jednoduché – je na všechny vystavené položky totiž zdarma, tu v tomto případě nemusíte vůbec řešit. Zasílání probíhá zpravidla do 1 dne z HongKongu (ze zkušeností mohu říct, že doprava odtud trvá kolem 14 dnů), u některých položek ze skladu ve Spojených státech nebo Spojeném království (zde by mělo vše dorazit podle mých zkušeností zhruba do týdne). Co se týká možností placení, i ty jsou celkem standardní – využít můžete standardní mezinárodní platební metody jako jsou Paypal nebo Moneybookers (Skrill).

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Obchod Tmart.com můžeme jednoznačně doporučit. Na PlnaPenezenka.cz z něj vracíme 6 % z nákupu. Již jsme prováděli i testovací objednávku a usb kabel v pořádku dorazil.

  2. Tmart rozhodně nedoporučuji. Objednal jsem elektroniku (grafickou kartu do počítače). Byl jsem připravený na fakt, že nebude originální, bude “šitá horkou jehlou” apod. Přišel mi však podvrh, který předstíral, že je 5x výkonnější, než skutečně byl. Tmart tvrdí, že jsem dostal to, co jsem měl, při online konverzaci (podle mě) předstírají výpadky internetu, nyní již druhým týdnem žádám o RAN – číslo, které potřebuji, abych mohl výrobek vrátit a neplatit clo.

    Navíc, v recenzi se píše “do dvou týdnů a zdarma” – s tím nepočítejte, z číny dorazí výrobek třeba do týdne, do dvou.. ale pak Vám ho česká pošta zadrží v celním řízení “až 40 dní” (u mě to bylo dva další týdny).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *