3 tipy pro lepší prezentaci

Jaká je typická prezentácie? Nudná, nevýrazná a těžko zapamatovatelná. Proč ale dělat dnes, když máme možnost pro využití multimediálního obsahu větší, než kdy předtím takovéto slajdy, co jsou dobré leda tak k uspávání hadů? Přinášíme 3 tipy, co vložit do vaší prezentace tak, aby opravdu zaujala.

Tip č. 1: obrázky

Zní to hodně triviálně. Ovšem nenechte se zmást – skutečně na tom nesmírně záleží, a to více, než by se na první pohled zdálo. Zejména tehdy, když je člověk zvyklý na to, že čas od času hodí na některý snímek pro zpestření nějaký obrázek stažený z internetu, aby se neřeklo. Jak velký je však rozdíl ve vjemu posluchačů, když na snímek vložíte vlastní diagram nebo infografikou, vytvořenou z fotografií z fotobanky! Opravdu to zkuste a uvidíte sami.prezentace

Tip č. 2: struktura

Ani dokonalé obrázky nepomohou tehdy, když prezentace nemá hlavu ani patu a přecházíte od tématu k tématu, přeskakujete a bez koncepce chrlíte na posluchače informace, které nemohou pohltit. Většinou si pamatují nejvíce tyto záležitosti:

  • začátek
  • konec
  • a mimořádné, nad rámec vystupující body

Tip č. 3: hlasový projev

Jsou dvě hlavní skupiny řečníků: přírodní talenty, pro které je prezentace v zásadě jen přítěží a díky svému přesvědčivému, charismatickému projevu jsou schopni hypnotizovat publikum natolik, že vnímá plně je a slidy používají tito přednášející jen v naprosto nejnutnějších případech. Druhá skupina (a dlužno říci, že skupina podstatně rozsáhlejší) jsou pak prezentující, kteří potřebují ke svému projevu nějaké vodítko a berličku pro případ, kdy by se jim mohla přetrhnout nit. Pokud patříte k těm druhým, myslete na to, že ani sebelepší prezentace s dotaženou osnovou a vynikajícím příběhem nepomůže, když nebudete přesvědčiví, v projevu zřetelní a dostatečně slyšitelní i pro zadní řady.

Pokud vás tyto tipy poněkud vyděsily, nebojte se – i na tvorbu prezentací dnes existují specializované firmy a pokud i vy ji chcete mít takovou, jak má profesionální prezentácia vypadat, můžete zkusit například službu pekneprezky.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *