Jak komunikovat na internetu

Dopisům již odzvonilo a v dnešní době je moderní  chatovat. V tomto článku byste se měli dozvědět o pár známějších webech, společnostech a programech, které nabízejí tuto možnost moderní komunikace.

Začneme od toho základního:

E-mail

Jedná se vlastně o elektronickou poštu, v dnešní době jí má skoro každý. Onu virtuální schránku vám dnes zdarma založí velké množství serverů, světově nejpoužívanější je Google, který umožňuje svým emailovým uživatelům také možnost chatu, pro rychlejší komunikaci zvaný Jabber. V Česku jsou pak velice používané další portály, jako jsou například Seznam, Centrum, Atlas. Naše redakce doporučuje E-mail od společnosti Google, ale volba je na vás.

Sociální sítě

Druhým rozšířeným způsobem komunikace a seznamování na internetu jsou webové systémy umožňující zakládání profilů. Ty mají pak bezpočet funkcí, jako je nahrávání fotek, videí, hraní her, zábavné aplikace, informace o náladě atd. Celosvětově nejpoužívanější je FaceBook, dále můžeme jmenovat třeba Twitter, MySpace, Lidé.cz.

Dávejte si ovšem pozor, na těchto profilech se člověk rychle stává závislým a taky určitě každého z vašich stovek přátel nezajímá, co že jste to dělali před deseti minutami, jak se teď cítíte, co právě posloucháte, nebo co jste měli k obědu…

Komunikační programy

Další skupinu tvoří programy, které slouží k chatování, hovorům, video hovorům atd. Zase vám dáme na výběr z pár nejznámějších a samozřejmě bezplatných:

Skype

Program, který je nejvíce využíván na volání (umožňuje i video hovory), ale má i kvalitní chat, je zde možnost skupinových chatu i konverzací. Můžete si též koupit kredit a volat na klasické telefonní linky.

Icq

Program výhradně na chat, umožňuje i volání, ale to nedoporučuji, ale zase obsahuje vcelku hezké hry, které si můžete se svými přáteli zahrát. Také možnost sms zpráv zdarma, funguje to tak, že když vám na vaši mobilní textovou zprávu z Icq někdo odpoví, získáte další kredity na psaní dalších smsek.

Google Talk

Program a zároveň plugin do prohlížeče, který využívá váš email na Googlu. Jde vlastně o výše zmíněný Jabber. Velmi hezké propojení emailu a chatu. Také umožňuje hovory. Pak existují ještě takové, které propojí jednotlivé programy, například Qip, který propojuje Jabber a Icq.

Pamatujte si prosím také, že ne každý na druhé straně musí být váš kamarád. Je pro to dobré si hned při registraci dobře nastavit své soukromí. A nikdy neposílat, ani jinam nenahrávat fotky, videa, soukromé informace apod. U kterých by vám vadilo jejich šíření.

Někteří lidé používají tyto druhy komunikace i k posílání souborů, většího počtu fotek, hudby apod. To rozhodně nedoporučujeme, na to jsou mnohem lepší servery, které vám vaše soubory zdarma nahrají a ve většině případů i stáhnou. (uschovna.cz, rapidshare.com, hellshare.com a další)

Příjemnou konverzaci, ale nezapomeňte, že živému kontaktu se nic nevyrovná.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *