Jak vygenerovat zdroj pro stránku bez RSS

Používáte RSS čtečku a našli jste stránku, která se sice pravidelně aktualizuje, ovšem její provozovatelé ji neobdařili RSS výstupem? Není problém vygenerovat vlastní a sledovat aktualizace přes něj. Zde je konkrétní návod.

 1. Jděte na web Feed43.com a zde zvolte odkaz Create your own feed.

  Začněte kliknutím na Create your own feed
  Začněte kliknutím na Create your own feed
 2. V dalším kroku zadejte adresu, kde se zobrazuje přehled nových článků – na drtivé většině webů je to domovská stránka. Vedle zadejte kódování. Kódování zjistíte tak, že stisknete klávesovou kombinaci Ctrl+U, čímž zobrazíte html zdrojový kód stránky a v něm najděte položku: <meta http-equiv=”content-type” content=”text/html; charset=utf-8” /> právě to, co je nadefinováno jako atribut charset je kódování. Může to být utf-8, ale také windows-1250 nebo iso-8859-2, stačí najít tento řádek a opsat hodnotu bez uvozovek do formuláře.
  Zadání adresy webu a jeho kódování
  Zadání adresy webu a jeho kódování
 3. Teď přijde ta složitější část. Je potřeba se opět ponořit do html kódu a zjistit, co se opakuje za kód před a za nadpisem s informacemi o novém článku. Místo jména článku pak vyplňte znak {%}. Zápis tedy pak může vypadat například takto: rel=”bookmark”>{%}</a></h3>
  Zadání opakujícího se kódu
  Zadání opakujícího se kódu
 4. Po kliknutí na tlačítko Extract uvidíte, zda jste zapsali kód správně – pokud je pod sebou vidět přehled posledních článků, jste na dobré cestě k vygenerování funkčního rss feedu.
  Náhled výstupu
  Náhled výstupu
 5. Obdobnou notací zapište to, odkud se mají brát odkazy na články a jejich popis . Jako název nového článku uveďte nyní {%1} – tím se použije název z kroku 4. Obdobně je potřeba vyplnit všechny povinné položky a otestovat funkční generování feedu, nemusíte ale všechno automatizovat a brát z těla sledované stránky – odkazy můžete mít například vždy na hlavní stránku webu a popis vždy stejný (např.: Nový článek na webu).
  Nastavení - feed
  Nastavení feedu
 6. Pokud se v náhledu zobrazuje přehled článků ve správném tvaru, máte tímto v zásadě hotovo. Nyní už stačí jen zkopírovat adresu feedu do vaší rss čtečky. Generovaný soubor lze dále nastavit jako tajný nebo zakázat jeho úpravy od neautorizovaných uživatelů, pro tyto účely je nejlepší, nechat si poslat informace o něm na email.
  Adresa rss výstupu a odkazy k odeslání na email
  Adresa rss výstupu a odkazy k odeslání na email a utajení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *