Konvertor videa

Jak konvertovat videa, video kontertor ke stažení.

Formáty videa

Soubory uchovávající video jsou v různých formátech, které se navzájem liší jak tím, jakým způsobem je vyřešena komprese obrazové a zvukové informace. Tyto různé formáty jsou mezi sebou navzájem konvertibilní, což je sice dnes už potřebné stále méně často, protože většina formátů je až na některé speciální výjimky podporována každým lepším multimediálním softwarovým přehrávačem a stačí nainstalovat jeden balíček kodeků pro všechny mediální formáty dohromady.

Mezi nejčastější formáty videa patří:

MPEG

Zkratka Motion Picture Experts Group, jedná se o ztrátový formát, vyskytuje se v modifikacích MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3, MPEG-4 (mp4).

AVI

Zkratka Audio Video Interleave. Byl vyvinut Microsoftem a první verze se objevila už v roce 1992.

Konvertor videa

Zřejmě nejlepším programem pro konverzi videa, který je dostupný zdarma ke stažení, je VirtualDUB. Stáhnout ho můžete z této adresy.

Práce s programem je poměrně jednoduchou záležistostí a po zvládnutí základních principů pro vás nebude větším problémem, nicméně podrobnější popis přesahuje možnosti tohoto článku. Jen tedy stručný výčet toho, co VirtualDUB umí: zvládá bez problémů střihání videa, úpravu obrazu a zvuku, změnu formátu videa, rozdělování a slučování videa, práci s filtry a příbuzné úkony spojené s konverzí videa.

Rate this post

2 komentářů k Konvertor videa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *