Převod PDF do Wordu

Jak převést dokument v PDF do souboru Microsoft Word.

Získat obsah PDF dokumentu můžeme několika způsoby, více či méně automatizovanými. Nikdy se ale nedá při jakémkoliv z těchto postupů zachovat podoba dokumentu ve 100% podobě. Některé dokumenty se nám ale dekódovat nemusí podařit ale také vůbec, a to z toho důvodu, že soubory uložené v PDF formátu mohou mít různé stupně povolení, jak se s nimi může zacházet. Některé tedy mohou být čitelné zcela normálním způsobem a stejně tak se z nich může kopírovat bez jakýchkoliv omezení i jejich obsah, tj. texty a obrázky. U jiných můžeme narazit na to, že čtení z nich povoleno je, ale kopírování nikoliv a konečně najdeme kompletně zabezpečené dokumenty čitelné pouze po zadání hesla. To, jaký stupeň zabezpečení dokumentu zvolí, je čistě na autorovi dokumentu, který tyto kritéria zadává při exportu do PDF formátu.

Kopírování v Adobe Readeru

Tohle je nejjednodušší způsob, pokud chceme použít kratší text o délce odstavce nebo několika odstavců. Přepneme myš do nástroje pro výběr textu a klasickým způsobem zkopírujeme obsah vybrané části dokumentu do schránky, odkud se pak může exportovat do našeho vlastního dokumentu. Obdobně se dá postupovat i s obrázky, zde se dá zvolit jak celý obrázek, tak jen určitý výřez, který se zkopíruje.

Online export z PDF do Wordu

Na stránkách www.convertpdftoword.net se nachází online aplikace, která umožňuje snadný a bezplatný převod kompletního PDF souboru do Wordovského .doc dokumentu.  Stačí uploadovat dokument a vygenerovaný si jej pak stáhnout na disk. Záleží na složitosti převáděného dokumentu, pokud obsahuje obrázky, je převod problematičtější a výsledné rozložení obrázků v textu je ještě většinou třeba manuálně poněkud upravit, nicméně služba funguje a lze ji bez obav doporučit.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *