Výuka českého jazyka

Pokud potřebujete zlepšit znalosti češtiny a pravopis vašeho dítěte nebo jste pilný školák, který si chce tuto dovednost zlepšit sám, máme pro vás řešení.

Program se jmenuj Pravopis, samozřejmě je v českém jazyce a jeho demo verzi můžete ozkoušet zdarma, jeho plná verze vás pak přijde na 500-600kč, což zase není tak hrozné, program vyžaduje instalaci, která je ale velice jednoduchá, stejně jako ovládání programu – jinak řečeno: tak, aby to zvládl i školák základní školy. Program je vytvořen pro operační systém Windows, stáhnout, zakoupit a získat další informace, můžete na stránce autora, kde naleznete rovněž matematický výukový program: www.matik.cz

Čeština interaktivně

Teď se ale už vrátíme k výukovému programu českého jazyka, který je určen pro školáky základní školy. Tento program obsahuje nejen praktické cvičení pravopisu velkých písmen, shodu podmětu s přísudkem, psaní I/Y, správnou volbu předpon S/Z/VZ, tvary zájmen a mnohé další zapeklitosti našeho mateřského jazyka, ale i teorii a učebnicové příklady pro každou jednotlivou kapitolu, takže výuka by neměla být nějak složitá. Vaše výsledky se navíc ukládají, takže vy – případně vaši rodiče máte vždy dokonalý přehled o tom, jak vám ta nebo ona látka jde.

Pokud jste v pozici rodiče a uvažujete, že tímto způsobem pomůžete vašemu dítěti dosáhnout ve škole lepších výsledků, dejte pozor na pár problémů s tím spojených. Nepodceňujte počítačovou gramotnost vašeho dítěte, jelikož mladé generaci jde používání počítače skoro samo, takže by se mohlo nakrásně stát, že jen co zavřete dveře, program vypne, zapne hru či internetový prohlížeč a následně ještě nezapomene smazat historii prohlížení. Dále mějte na paměti, že učení by ho mělo bavit a motivovat, pokud ho nuceně posadíte před monitor a budete ho tlačit do vyplňování jednoho cvičení za druhým, začne to vnímat spíše jako trest. Není od věci slíbit, že jakmile se mu cvičení povede, pustíte mu jeho oblíbenou hru nebo se bude moct koukat na seriál. Pak je ale zase důležité dohlídnout na to, aby motivace nebyla přílišná, aby cvičení udělal pořádně a ne aby honem rychle něco vyplnil a šel. Co si budeme povídat, výchova není věc jednoduchá.

 

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.