iPhone 3G(S): Co dělat, když se nenabíjí

Postup, jak řešit situaci, když máte iPhone zapojený v nabíječce a ukazatel nabití baterie nepřibývá.
Příčin toho, proč se váš iPhone nechce nabíjet, může být celá řada. Od hardwarových souvisejících s kabelem (poškození konektoru, nabíječky, nebo zdířky v telefonu), přes baterii (která jak známo bez rozmontování celého mobilu vyměnit nejde), až po příčiny softwarového charakteru (např. kvůli update z iOS verze 3.x na 4.x).

Naštěstí, většinou není tak zle aby se nedala tato potíž vyřešit i bez potřeby nějakého většího servisního zásahu – stačí postupovat bod po bodu podle tohoto seznamu.

 1. Zaprvé zkontrolujte, zda je opravdu kabel zapojený v síti. Je možné, že zásuvka třeba není úplně těsná, nebo jste zapomněli propojit USB kabel s nabíjecí koncovkou. Třeba taky prostě nejde síť. Dřív než se tedy pustíte do čehokoliv dalšího, nepodceňte ani tuto oblast.
 2. Zkuste, jestli se telefon nenabíjí při propojení s počítačem přes kabel – to by ukazovalo na závadu koncového dílu nabíječky nebo elektrické zásuvky.
 3. Podívejte se po jehle nebo kancelářské spojce a pročistěte kontakt v konektoru uvnitř iPhonu. Zdířka pro nabíjecí a datový kabel je poměrně široká a nezřídka se zanese prachem – telefon pak sice díky mechanickým snímačům může vykazovat, že se nabíjí, ovšem kvůli zaneseným kontaktům do něj prostě proud neteče.
 4. Zkuste telefon vypnout a pak zase zapnout, klasicky podržením horního tlačítka.
 5. Pokud normální restart nepomohl, je na čase zkusit hard reset. Ten provedete tak, že budete současně držet kulaté středové a horní vypínací tlačítko – obě zároveň tak dlouho, dokud se znovu neobjeví logo Apple a telefon nezačne opět nabíhat.
 6. Stiskněte boční tlačítka na ovládání hlasitosti a pak proveďte hard reset. Mačkejte tedy tlačítka v tomto pořadí: (nejprve boční) nahoru – dolu – nahoru – dolu – a pak současný stisk horního a středového tlačítka asi na 20 sekund (viz bod 4).
 7. Pokud stále nic nepomáhá, je docela vysoká pravděpodobnost, že vám pomůže přemazání dat a nastavení. Jděte přes menu telefonu: Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení Vymazávací operace může trvat zhruba 45 minut až hodinu, mezitím si můžete do počítače třeba instalovat iTunes, protože ty se vám za chvíli hodí.Potom, co doběhne čárka pod logem Apple na telefonu dvakrát po sobě až na konec, jsou všechna data v telefonu promazána. Pokud ho teď zapnete, mělo by se na displeji zobrazovat logo iTunes a požadavek na propojení s počítačem přes USB.V tuto chvíli tedy připojte telefon k počítači. Automaticky nastartují iTunes a uvidíte v nich váš iPhone. Nastavte synchronizaci a nechte telefon zálohovat. V tuto chvíli by měla výzva pro propojení z displeje mobilu zmizet a ukazatel nabití baterie i nabíjení mělo už fungovat správně.
 8. Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, může být problém v nabíječce. Novou můžete levně získat například u smarty.cz
Rate this post

24 komentářů k iPhone 3G(S): Co dělat, když se nenabíjí

 1. PROSÍM O POMOOOC !!!! Ahoj, mám podobný problém: synovi to nenabíjelo tak začal provádět přemazání dat – bohužel mněl telefon skoro vybitý a kleklo mu to aniž se vše provedlo !!!…a teď je v koncích. Ani mu to nanabíjí a ani nemá firware. Dřív mu to nenabíjelo, ale když se baterka nabila externě venku tak šel „normálně“ zapnout – je nějaké řešení jak se do telefonu dostat. Teď je stav i když se akku nabije externě a namontuje zpět tak se nic neděje. Při zapnutí pouze naskočí jablíčko s jailbreak ale nic dál. Prosím o nějaké polopatické rady . Rád vyzkouším vše a budu Vás informovat o výsledcích. – Dík moc Ada – Iphone 3GS

 2. takže nic z těch kroků v návodu použít nejde?

 3. ne bohužel, a teď jsem četl příspěvek, že je to nějakým švábem na desce, který má za úkol provádět nabíjení a že je to známý problém u 3GS

 4. Mám iPhone 3 8gb. Nabíjení funguje, předtím nešel protože po nárazu se uvnitř uvolnil kontakt číslo 3, to jsem dal do pořádku ale ted nemá signál a na displeji je USB směřující na iTuning..
  .
  Nejde restart, nejde menu prostě nic. Jen klávesnice volání..ale bez signalu.. A zmíněný kabel a iTuning.
  .
  můžete mi poradit?.. Děkuji

 5. A ukazuje se jako nabitý jako baterka? Asi by to chtělo přeinstalovat firmware

 6. Ano baterie je se nabýjí a nabije se.
  Jestli by tedy nestačilo připojit k iTunes.. Nevím co s tím restart nejde.
  .
  de to přeinstalovat přez net?

 7. Dík, po restartu se ukázalo, že iPhone je nabitej, takže se jen tvářil, že nepřijímá šťávu.

 8. Dobry den, mam taky problem moj iphon 3g , je zablokovany a ked napojim usb a zapnem tak len ukaže vybitu baterku a nenabija ani napripoji k pc a neviem ho nabit ani odblokovat,a vymenil som aj konektor na nabijanie ale ajtak to nejdee nechapem pomožte mi prosim.

 9. Hard reset jsi zkoušel?

 10. Hanzis ano skušal som Hard reset ai 5x za sebou a potom som ho chcel Hard hodit o stenu aby sa zresetoval z vonku 😀 už som nemal nervy ale zbavym sa ho bude pokoj 🙂

 11. Asi tam bude nejakej jailbreak kterej to podelal 🙁

 12. Zdravím,
  řeším problém s Iphonem 4 16G, koupil jsem ho v zahraničí, nejde nabít, na 90% kabelů a zásuvek co jsem zkoušel napíše „Nabíjení přes toto zařízení není podporováno“ a na jedné nabíječce v O2 prodejně nabíjí bez problémů, jenže ji neprodají, a ani by to nebylo finální řešení. V prodejně isetos mi řekli akorát že to není kabelem. (vrtá mi hlavou proč to na jedné jde a na ostaních ne)

  Děkuji za odpověd, popřípadě řešení.

 13. nejspíš je tam nějaký zahraniční firmware, doporučuju buď zkusit aktualizovat iOS přes kabel v iTunes a nebo to dát do servisu, tam tyhle problémy asi budou znát dobře

 14. Dobrý den , potřeboval bych poradit ohledně nenabíjení iPhone 3 G . Nenabíjí se ani přez pc , tudíž to nemůžu propojit s itunes ^^ , Horní tlačítko mi jaksi už odešlo tak nemůžu nic resetovat ( mám iPhone v blbém stavu ) . Zbývá mi něco jiného než se v iPhonu zkusit “ prohrabat “ ?

 15. ahoj, diky za tyhle navody, bod c. 5 zabral. Haleluja…

 16. Bod č. 6 POMOHL.
  DÍKY

 17. Dobry den když ma vibytou bateri a dam nabit Tak se mi objevi jabko a pak vipne a zas za sekundu se objevi jabko mužete mi poradit když Tak mi napište Na email HlavicaP@email. P.Hlavica

 18. Dobrý den ,mám iphone 5 a často se mě rychle vybijel. Jednou jsem ho nechal vybít uplně a pak ho chtěl nabít na nabiječce ,ale nic nešlo, nenaskočil ani přes nabiječku ani přes pc . Potom mě napadlo že je špatná baterie koupil jsem novou a vymenil . Dal jsem ho na nabiječku a normálně to šlo . Po 2 dnech jsem jel na cely den pryč a na cestě se mě zase uplně vybyl a už jsem ho nezapnul zase . Nevíte co sním je ?? Moc prosím o radu :(.

 19. Ahoj,
  mám Iphone 3GS a nabíjet jde jen při správné poloze a když s ním trošku posunu a zas to nenabíjí tak musím 20 min hledat tu polohu aby to nabíjelo… 🙁
  Prosím poraďte 🙂 Díky

 20. Mam iphone 3gs 32gb 🙂 zadny krok nezabral 🙁 iphone je total vybitej nabijecku mam novou. Zkousel jsem i vymenit baterii po vymene fungoval a kdyz se totalne vybil uz nejde nabit 🙁 nejaky rady ? predem dekuji

 21. Po pádu na zem iPhone 3GS přestal nabíjet. Koupil jsem novou baterii a vyměnil. Po výměně iPhone signalizuje blesk, jako že nabijí, ale % nepřibývají … Všechny druhy restartu nepomohly, ani obnovení do továrního nastavení nepomohlo.
  Díky předem za radu.

 22. dobrý den muj iphon 5s když je vyplej tak nabijí a když je zaplej tak nenabíji čím to muže byt diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *