OS X Dock na Windows

Jak nahradit lištu ve Windows spouštěčem programů ve stylu počítačů Apple.

Jestli už vás omrzelo koukat se na pořád stejnou spodní lištu s tlačítkem Start a chcete si s prostředím ve Windowsech trochu pohrát, možná je tento postup, jak si pozměnit prostředí ve stylu systému OSX známého z Maců právě pro vás. Jak by pak mohlo vypadat vaše prostředí si můžete prohlédnout na následujícím videu:
Jak vidíte, smysl má zejména pokud používáte Win XP nebo Vista, kde je lišta opravdu celkem primitivní a Rocket Dock je oproti ní přeci jen zajímavějším správcem a spouštěčem oken, bez problémů je ale také použitelná ve Windows 7 – v době psaní článku pouze zatím nebyla k dispozici verze pro Vistu ani Sedmičky v 64bit.

Instalace je jednoduchá, ke stažení najdete potřebný soubor zde na oficiálních stránkách. Po dokončení instalování můžete RocketDock spustit a ten se vám hned automaticky zobrazí nahoře na ploše, a můžete si Dock začít přizpůsobovat podle vašich představ.

Úpravy docku

  • Ikonu, kterou v něm nechcete jednoduše stačí chytnout a odtáhnout pryč do volného prostoru – objeví se obláčky a ona efektně zmizí.
  • Pokud chcete naopak přidat si zkratku na program, stačí z plochy přetáhnout jeho ikonu dovnitř dokovací lišty.
  • Automatické spouštění nastavíte pod ikonkou Nastavení dokuZákladní >Spustit při startu
  • Automaticky skrývat se bude lišta doku, pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši a dále vyberete volbu Automaticky schovávat.

Dok je dále  možno přizpůsobit vzhledem i chováním v poměrně širokém spektru nastavení, co se skinu týče ten najdete pod volbou Nastavení dokuStyl, různé efekty chování při kliknutí nebo najetí na ikony doku pak jsou ukryty taktéž v rámci nastavení, tentokrát však pod položkou Chování.

Rate this post

1 komentář k OS X Dock na Windows

  1. Kvalitná novinka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *