Jak vytvořit video?

Přestaňte si pohrávat s myšlenkou, že něco vytvoříte a začněte konečně tvořit. S námi to zvládne každý!

Zatímco YouTube láme další rekordy v návštěvnosti a sledovanosti, odhodilo mnoho lidí své zábrany a rozhodlo se povolit uzdu své tvořivosti, díky tomu vzniklo mnoho vtipný originálních videí a rovněž se tím řada lidí mediálně proslavila. Pokud se i vy chcete zkusit zařadit mezi tyto nadšené umělce, kterým se podařilo se svou tvorbou prorazit, dáme Vám pár typů a rad.

Předem vás ale musím upozornit, že to že se to právě vám podaří a budete lámat nové české rekordy v počtu zhlédnutí vašeho videa, vám bohužel nemohu zaručit ani já ani nikdo jiný. V řadě případů to bylo pouze otázkou štěstí, ale pokud se budete držet našich rad, třeba se to podaří i vám.

První abyste se mi měli ujasnit je poselství, které chcete prostřednictvím videa předat. Toužíte lidi rozesmát? Nebo snad předvést svůj talent? Chcete je upozornit na něco, co vás znepokojuje? Až si toto ujasníte, je na čase poohlédnout se po prostředku.

Vaše video by mělo mít nápad, tím že budete jen kopírovat nápady druhých, toho moc nezískáte. Leda že byste do cizího nápadu vložili svůj prvek a tím ho nějak výrazně zkvalitnili. Pravděpodobně se vám ale nepodaří vyhnout se neustálým negativním komentářům o chybějící originalitě či srovnávání s prvotním autorem nápadu.

Když už máte vše vymyšleno, vrhněte se do natáčení. Všímejte si detailů! Právě drobnosti v podobě dobrého osvícení, kvalitní hudby, zvláštního efektu atd. vás mohou odlišit od jiných tvůrců. Po té co natočíte nějaké ty stopy (není podmínkou, můžete dělat jen videa z fotek, obrázků či počítačových animací), vložíte je do vašeho počítače, doporučujeme je sestříhat a doladit výsledné video v nějakém programu k tomu určeném například Windows Movie Maker nebo Sony Vegas. Manuály těchto programů naleznete zde:

Až budete mít video hotové, ukažte ho nějakému dobrému příteli, ideálně někomu, kdo má v tomto odvětví jisté zkušenosti a požádejte ho o konstruktivní kritiku, na základě které dolaďte chyby. Nyní už nic nebrání tomu, abyste video nahráli na nějaký video server například zmiňovaný YouTube. Určitě nebude od věci, když vaše nahrané video propagujete nějakým ti hozením odkazu na zeď libovolné sociální sítě. Za takovou formu nenucené reklamy vás nikdo proklínat nebude.

Samozřejmě umění tvorby videa nemusíte využívat jen k seberealizaci a touze po prosazení své osoby na nějakém video serveru. Videa Vám mohou pomoci v situacích, kdy toužíte něco prezentovat apod.

Pokud na začátku nebudete dostávat kladné hodnocení a komentáře, neházejte hned flintu do žita a snažte se na sobě pracovat a zlepšovat. Výsledek se určitě dostaví.

Kristýna Jahnová

1 komentář k Jak vytvořit video?

  1. Vyzkoušejte např. http://www.Fotoanimace.com/
    Vytvořit video z fotek bez instalace programu. Dokonce vytvoří i www stránku pro snadnou komunikaci. Nemusíte si lámat hlavu jak umístíte video na internet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *