Jak sledovat blogy

Sledujete blogy a neustálé přejíždění záložek v prohlížeči vás už přestalo bavit? Přinášíme postup, jak to řešit jednoduše přes aplikaci.

Bloglovin je program, který se dá používat jak přes prohlížeč v notebooku a počítači, tak přes mobilní aplikaci pro Android, iPhone, iPad. Najdete ho:

Registrace na Bloglovin.com
Registrace na Bloglovin.com

Aplikace vyžaduje registraci – ta se dá realizovat buď pomocí propojení s Facebookem a nebo zadáním emailu a hesla (email je potřeba potvrdit přes ověřovací zprávu). Proč je potřeba se registrovat? Síla Bloglovinu je v tom, že si můžete připravit vlastní seznam sledovaných zdrojů a dostáváte tak pouze ty informace, které vás opravdu zajímají. To by bez registrace nebylo ovšem možné, takže právě proto je ji potřeba udělat jako první krok.

Po registraci si můžete přidávat blogy, které chcete sledovat. Řada webů má vlastní profil na bloglovinu už připravený – z českých blogů jmenujme například Kosmetické trendy nebo POGO blog o špercích, takže pokud už ho mají, stačí ho najít a kliknout na tlačítko follow (odkaz na stránku s jejich profilem na Bloglovinu bývá často umístěn v podobě ikonky na blogu). Druhou možností je vyhledat ho přes Bloglovin tak, že zadáte jeho jméno nebo webovou adresu, na které se nachází.

vyhledavani
Vyhledávání na Bloglovinu

Pokud již web někdo sleduje a nebo majitel webu potvrdil jeho vlastnictví, najdete stránku s výpisem posledních článků na webu. Stačí kliknout na tlačítko follow a nové články na webu začnete automaticky sledovat.

Profil blogu na Bloglovinu
Profil blogu na Bloglovinu

Pokud web ikonku ani profil nemá, není problém ho přidat do sledování i tak – musíte ovšem v tom případe zadat přesnou webovou adresu (například tedy v podobě: radirna.cz, neco.blogspot.com, neco.blog.cz atd.).

Ikonky na webech, které můžete sledovat přes Bloglovin
Ikonky na webech, které můžete sledovat přes Bloglovin

Poznámka: pokud jste si zálohovali seznam odebíraných webů v Google Readeru předtím, než tato služba ukončila činnost, je Bloglovin jednou z aplikací, kterou můžete využít jako náhradu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *