Facebook a naše práva

Dobrý den,

abych pravdu řekla, nevím kam se obrátit o pomoc, zkusím to tedy zde. Nemám žádný problém s instagramem, chytrým telefonem, ani s ničím takovým, vlastně nic takového ani nemám. Ale k věci…

Patřívala jsem dlouhá léta k uživatelům facebooku, nicméně rok zpátky si na mě zasedl asi nějaký facebookový robot a mě se povedlo dvakrát za sebou přijít o své profilové jméno. Problém byl s tím, že jsem na FB měla nick “Pa Pája”, něco se jim nezdálo a začali řešit to, zda mám pravé jméno podle OP a chtěli po mě doklad poslat. U tohoto kroku jsem se okamžitě sekla a řekla jsem si, že odmítám posílat někomu a někam své osobní citlivé údaje.

To, že mi zrušili FB se mi nějak nedotklo, žiji bez něj skoro rok a nějak mi to nevadí. Informace se sice někdy shání hůře, ale vždy se ke mě dostane to, co má.

Nicméně můj problém je jinde. S tímto profilem, kde jsem neměla celé jméno se pojil ještě jeden profil a to umělecký, s mojí tvorbou, informace o mě a mojim pravým jménem. U svého osobního profilu jsem měla záměrně jméno jiné z důvodu práce ve školství (jistě chápete :). Žádným studentům není nic do toho, kde co dělám a zas úplně v anonymitě jsem zůstat nechtěla.

Po té, co jsem se definitivně rozhodla, že FB mít už nechci, mi ale stále strašila myšlenka na to, že na FB někde leží mé údaje o mě a já nemám šanci se k tomuto profilu dostat. Zkoušela jsem dohledávat nějaké kontaktní údaje na správce FB, nebo kancelář, ale nikde jsem nic nedohledala.

Obracím se na vás tedy s prosbou, jak mám vyřešit tento problém. Jak mám postupovat, aby se mi povedlo dohledat alespoň nějaký kontakt na osobu, která by mi s touto věcí pomohla.

Děkuji

S pozdravem

Pája

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *