Jakého dodavatele energií do rodinného domu (elektřina, plyn)

zatím bydlíme v podnájmu, ale co nevidět budu muset začít řešit energie do baráku co se nám staví, prosím o zkušenosti, klidně zvlášť pro elektřinu a plyn je mi to jedno, budu rád za vaše zkušenosti s dodavateli, kdo by byl pro nás O.K.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

16 komentářů k Jakého dodavatele energií do rodinného domu (elektřina, plyn)

 1. Dost vám to usnadní pokud budete vědět alespoň odhadovanou spotřebu, protože pak můžete klidně použít kalkulačku energií a tam uvidíte, kdo vám vypadne. Doporučuju TZB-INFO, renomovaná a nestranná. Mně slušně vychází Bohemia energy a když jsem k nim přecházel, tak mě vyšli levněji o 4000 v rozdílu.

 2. Díky za reakci, informaci si zkusím zjistit ohledně spotřeby. Každopádně tu slevu jste měl u čeho takovou? Případně o jaký tarif se jednalo konkrétně?

 3. Budete tak mít mnohem snazší orientaci, ještě mě napadá kalkulačka ERú, kterou jsem vám sem mohl hodit, tam si to jde taky dobře porovnat a je nestranná. Ta sleva od Bohemie byla z plynu a elektřiny dohromady.

 4. Nebudete mít třeba jednodušší se tam kolem poptat sousedů od koho berou a porovnat si to s nimi?

 5. Tohle řešení mi přijde trochu mimo, řídit se podle sousedů a ještě oblejzat s tím, co mají za dodavatele, když dodavatele může mít každej podle sebe koho chce. Za tohle bych vám moc nepoděkoval 😀 Prokope, zkoušel jste si to už porovnat?

 6. Paní Dano díky za návrh, ale opravdu není v mém zájmu obcházet dům od domu a poptávat se místních. Na druhou stranu, těch nových domů tu zatím není tolik, takže sousedů ještě moc nemáme. Ale díky za tip, každá rada dobrá.
  Zatím jsem zkoušel jen tu kalkulačku tzb, co jste mi posílal jako první a 300 návrhů je teda silný kafe, to jsem nečekal. Bohemia energy byla v popředí, tak se na ní určitě kouknu, díky za tip, projdu i ostatní, abych věděl možnosti.

 7. Jasně, těch možností je tam fakt nespočet. Mně přišlo dobrý, že mě Bohemia energy vyšla levně jak u plynu tak elektřinu a mohl jsem k nim dát obojí a nemusím tak řešit dva různý dodavatele.

 8. Já mám u Bohemky elektřinu, není to tak dlouho co jsem s nimi řešil zrovna nový tarif a s tím prodloužení smlouvy. Podmínky mně teď dali zas lepší.

 9. je nějaká orientační cena elektřiny podle který se řídit když vybírám nově?

 10. Joo to máte tu indikativní cenu, nebo jak se to jmenuje, ale kolik to dělá fakt z hlavy netuším. To si zadejte do googla co vám vyplivne.

 11. Tak potom co jsem si tu přečetl jsem Bohemii schválně oslovil a dostal jsem od nich nabídku s cenovkou 1.511,- kč/MWh u vysokýho i nízkýho tarifu. To mi přijde dobrý, protože většina tarifů, co jsem se díval, mají dvě různé ceny a tady jí mají pro oba jednotnou. Tak uvidím..

 12. A ten plyn jste s nimi taky nějak řešil nebo jen elektřinu?

 13. Plyn jsem u nich taky poptával, ale u toho jsem čekal ještě na to s jakou odhadovanou spotřebou budu moct pracovat kvůli vytápění, měl jsem v tom nějaký nejasnosti, tak se to z mojí strany zdrželo. Bohemi pak odpověděla rychle.

 14. Tak teda musím říct, že jsem rád, že jsem to stihl do konce června u Bohemie zařídit, protože co jsem se díval teď, tak už se ceny zas o něco zvedly a to nejen u Bohemia energy, ale i u dalších dodavatelů, co jsem obhlížel. Takže jsem chytl ještě dobrý ceníky.

 15. To máte vždycky tak, že při rychlejší domluvě je cena lepší, tady hold šlo o čas v tom než všichni kolem zvednou a další se připojí, osobně si myslím, že tomu zdražování ještě není konec. Taky jsem se nechal zlákat u BE cenou a podepsal to. Ceny nemají špatný v porovnání.

 16. S těma jsme teďka zatím krátce, ale zatím spokojenost jak všechno proběhlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *