X Energie, dodavatel plynu a elektřiny

Ahoj, trochu jsem se poohlížela a chtěla bych přejít s plynem a elektřinou k novému dodavateli energií X Energie. Je to z toho důvodu, že mi vycházejí vzhledem k tomu co platím levněji. Máte s nimi někdo podepsanou smlouvu? Jaké s nimi máte zkušenosti, vyplatí se to k nim dát? Předem děkuji.. Lenka

12 komentářů k X Energie, dodavatel plynu a elektřiny

 1. No teď jak se má zdražovat, tak bude asi jakákoliv změna k dobru… 🙂

 2. X Energie není zrovna žádným nováčkem mezi energetickými firmami, nějaký pátek už tu je, protože my k nim přešli už v roce 2012 a zatím si to furt necháváme u nich. Za mě jsou dobří a naše zkušenosti tomu odpovídají.

 3. No já to spíš brala s ohledem na sebe, že pro mě je to nováček. Každopádně děkuji za Vaší zkušenost. 🙂

 4. Také u X energie máme vedenou smlouvu, ale jenom na elektřinu, plyn nevedeme. Máme je v rodinném baráčku a řekla bych, že fungují k naší plné spokojenosti. Manžel se v tom určitě vyzná lépe a nikdy jsem ho neslyšela hudrovat 😀

 5. Zdravím, já mám X energii letos prvně přes aukci Dtestu a jsem s nimi zatím maximálně spokojen, začalo to vyhlášenou cenou a to jakoby nadšení pokračuje dál, všechno klape, takže good rozhodnutí!

 6. Ahoj Lenko, já mám se společností X Energie zkušenosti 4 roky, u téhle firmy už to táhnu s druhým bytem, v prvním jsem je měla 3 roky a teď je mám prvním rokem v novém. Sice teď platím trochu vyšší zálohy, protože jsem ve větším, ale jinak se mi u nich nic nezměnilo. Jsem s nimi moc spokojená, v prvním roce jsem moc nevěděla a několikrát jsem volala k nim a vždycky mi dobře poradili. Teď už jsem v poho a neotravuju já je ani oni mě 😀

 7. Ahoj, hele my k nim odešli od tradičních firem, jako problém jsme s nimi nikdy neměli, vlastně jsme změnu prováděli na zkoušku k X energii a zůstali jsme, že u nich cena zůstala výhodnější dlouhodobě. Což se nám zalíbilo.

 8. Také to můžu potvrdit, my teda od nich bereme pouze elektřinu, už od roku 2015, kdy nám je v uvozovkách zařídila naše babi, protože elektřina v tu dobu byla psaná ještě na ní. Podepsala smlouvu prodejci, ale taky jsme si je nechali na zkoušku. Po dvou letech jsme nejen smlouvu prodloužili ale energie z babi převedli na nás, aby ona už měla klid a byla bez starostí. Všechno proběhlo takřka v pořádku. 

 9. My jsme dlouho uvažovali o změně dodavatele, protože neradi podstupujeme změny. X Energie je opravdu seriózní dodavatel. To co nám slíbili, jsme plus mínus ušetřili. Co mě mile překvapilo, bylo jejich vyúčtování, netušil jsem, že ještě existuje firma, co ho umí udělat srozumitelně a jednoduše. Po našich zkušenostech jsme je navrhli i v rodině, když zvažovali změnu.

 10. Nám chodí vyúčtování na meil, úplně jsme doma odbourali veškeré papírování, takže i telefonní faktury končí v meilu a je to dost velká úleva. Při posledním vyúčtování nám X energie vracela, takže nám v tom poměru zas o něco snížili zálohy, tak snad to na další rok bude zas ok. 🙂

 11. Já v tom tedy vidím výhody i nevýhody, ale chápu vás že dnešní doba přeje tomu, abychom nebyly zahlceny papírem a měli to v nějakém online uložišti. Já naopak nedám dopustit na papírovou podobu, kterou si doma založím a mám jí ihned po ruce i kdyby se třeba sesypala síť nebylo vypla elektřina, ale jde o pouze můj pohled na věc. Ať se každý zařídí jak jemu libo, je určitě dobře, že mají obě varianty k dispozici.

 12. Souhlasím s vámi, ale já vzhledem k tomu, že pravidelně pendluji mezi dvěma místy, tak mně zaručeně vyhovuje ten online systém, který mám k dispozici všude. Sipem bych byl svázaný, ale přesně jak říkáte, dobře že jsou obě varianty k dispozici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *