Nebezpečné internetové stránky

Nebezpečné internetové stránky. Jak surfovat na internetu bezpečně. Jakým webům se raději vyhnout.

Warez a crack

Weby nabízející ke stažení cracklé programy, pořady, cracky na programy obecně, to všechno je oblast, ze které se šíří většina virů. Některé antiviry proto preventivně blokují všechny cracky – respektive všechny malé prográmky, sloužící jako keygeny k vygenerování licenčního čísla nebo obejití ochrany, tj. zkušební dobu prodlužují na neurčito, povětšinou oprávněně, protože mnoho z nich se chová jako tzv. trójští koně.

Trójský kůň dělá přesně to samé, co dělal trójský kůň, ze kterého vylezli Achájci v Tróji, tj. tváří se jako neškodná aplikace, od které by na první pohled nemělo nic zlého hrozit. Ve skutečnosti ale jeho spuštěním uděláte asi to samé, co udělali trojani, když si rozbourali hradbu, aby mohli koně dostat do města. Představte si, jak se něco podobného děje s vaším počítačem, když spustíte nějaký ten crackovací prográmek, a je jasné, že webům, na kterých jsou tyto prográmky je záhodno se už z principu vyhnout.

Varování z antiviru nebo prohlížeče

Někdy se může stát, že je některý web na první pohled solidní napaden virem nebo jinak poškozen. Tato hlášení jsou naštěstí zpravidla indikována hlášením antivirového programu, pokud se objeví ve vyhledávání jsou také značena výstražnou hláškou nebo upozorněním prohlížeče. Tady se občas může některý z těchto indikátorů sice mýlit (například chyba certifikátu je při vstupu na stránky které využívají certifikát vlastní, bez zaštítění vyšší autoritou běžným jevem), je každopádně i zde postupovat velmi obezřetně a opatrně.

Rate this post

2 komentářů k Nebezpečné internetové stránky

  1. Přeji hezký den prosím Vás jak zlikvidovat vyskakuhící ona na Firefoxu.Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *