Jak instalovat programy do mobilů

Přehled postupů, jak na instalaci nových aplikací  a her do vašeho mobilu.

Jak se instalovaly aplikace do mobilů dříve

Dříve (a na mnohých telefonech do dodnes nejde jinak) jste když jste si chtěli mobil rozšířit nějakým programem, museli postupovat zhruba takto: zjistit, jaké programy se do něj doinstalovat dají (jestli se tam dají přidat jen aplikace co používají Javu Mobile, nebo i nějaké programy specifické pro operační systém používaný v mobilu), vyhledat je na internetu, stáhnout, připojit kabel k pc a propojit ho s mobilem, a nainstalovat. Jak je vidět, na zdánlivě jednoduchý úkon až příliš mnoho dílčích kroků. Jak na to tedy dnes?

Instalace programů do mobilu dnes

Všechno to začalo u iPhone. V Applu si všimli všeho, co lidem na telefonech vadí a když viděli, že nová mobilní platforma, kterou právě stvořili, zůstane bez jednoduché možnosti rozšiřitelnosti využitá jen z poloviny, vymysleli App Store – v podstatě program na instalaci programů, které jsou Applem schváleny, a řazeny napříč kategoriemi a použitím, neplacené i placené varianty.

Podobnou funkcionalitu pak po jeho vzoru implementovali i ostatní výrobci a v současnosti vypadá situace asi takto:

Nokia

Aplikace pro Symbian a telefony řady N distribuuje Nokia pomocí OVI Store. Je standardní položkou menu, propojen s s bezplatně dostupnými mapami celého světa OVI Maps, pro úspěšné používání vyžaduje registraci na portálu OVI.com, která se dá provést přímo z telefonu. Využít můžete i jeho verzi pro klasické pc, kde si vyhledáte program a pak odkaz na jeho stažení odešlete do telefonu pomocí SMS.

HTC

Telefony od HTC se v současnosti větví na mobily, na kterých běží Windows Mobile – zde můžete využít tzv. Windows Market Place, a dále na telefony které využívají operační systém Android od Google – tuto funkci zde zastupuje Android Market, který je rozsahem nabídky aplikací momentálně na druhém místě po App Store.

Ostatní

Podobně se snaží distribuovat aplikace i ostatní výrobci, vzhledem k tomu, že jejich tržní podíl není v našich končinách tak zásadní jako v předchozích případech, proto už jen krátce: pro BlackBerry  se dá použít App World, Samsung provozuje pro svoje telefony službu Samsung Apps, LG pak Application Store Web.

Rate this post

12 komentářů k Jak instalovat programy do mobilů

 1. Pingback:

 2. Bezva rady. Bohužel u HTC pod Windows lze podle toho co je tu napsáno instalovat POUZE programy které se MUSÍ KOUPIT přes ten jejich Market Place.
  NENÍ to pravda. Aplikace se dají nainstalovat i jinak, a tuto radu jsem tu hledal. Marně.
  Přeji vysoké provize za reklamu pro Windows Market Place.
  Zkusím štěstí jinde.

 3. koupil jsem si MT Samsung Galaxi Ace a chci stahovat přes Samsung Apps. Odkázalo mě to na Google, poté licenční podmínky atd., ale nic zda je to placené, nebo zda je to zadarmo. Můžete mi poradit jak poznám co je zadarmo a co placené ještě před stahováním. Děkuji.

 4. samsung apps v mým mobilu (samsung galaxy) jsou všechny neplacený. Jinak jestli je to placené nebo ne poznáš lehko: když je to placené, zeptá se tě to na číslo platební karty a když jsi jí na Android Marketu nikde předtím nezadával a nemáš Google Checkout tak placenou ani stáhnout nemůžeš

 5. děkuji za radu, moc mi pomohla a hlavně uklidnila.

 6. mám mobil nokia 6303i classic, stranka facebook najede bez problému,ale nelze se přihlásit, respektive nejde vkládat text do políček určených k přihlášení..setkali jste se s tím někdo? jiné stránky fungují normálně (seznam, google, atd.)dekuji za rady

 7. Ahoj, chci se zeptat, když si někde na netu stáhnu hru do mobilu zdarma a chci si ji potom na mobilu zahrát, tak je po mě požadován souhlas s přístupem na internet. Jaká je to potom hra zdarma, když musím platit za internet. Nebo dělám něco špatně ? Dík za radu.

 8. Tak řada těch her si při prvním spuštění stahuje ještě nějaká dodatečná data a nebo chce někam posílat herní statistiky… Samozřejmě jedna věc je kolik platíš operátorovi za internet a jiná kolik platíš výrobci hry, tohle jsou dva různé poplatky

 9. Když si chci nainstalovat nákou hru na HTC Desire HD s anrdoidem 2.2.2 tak mi to hodí There is a problem parsing the package. porad te

 10. Zdravím vás Borci potřeboval bych aplikací do Samsung GT-S7560.něco jak movité maker na reprezentaci fotek je něco takového? Do mobilu dik za pomoc hoj Maro

 11. Prosim o radu.Mam nokiu 920 windows phone.Kazdu apku chce cez konto mainkrosoft.
  Je nemozne si vytvorit take konto.Mate skusenosti?Dakujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *