Mobilní kancelář ve Windows Mobile

Mobilní kancelář, aneb píšeme s Windows Mobile. Potřebujete si psát své nápady, poznámky a podobné informace vždy a všude? NeboPad je kancelář do kapsy.

Ne každý se tahá vždy a všude třeba s notebookem, ale kdo má PDA či MDA má ho stále sebou. Možná se budete divit, ale moje články, které zde čtete, si píši na PDA a poté je teprve převádím do PC a upravuji. Proč si je nenapíši přímo na PC? Odpověď je jednoduchá! Zaprvé nápad nepočká a tak je nejlepší si ho ihned zapsat. A zadruhé si tak krátím dlouhou chvilku třeba v mhd a tím si setřím volný čas doma. Ostatně myslím, že nejsem jediný, kdo potřebuje psát stále a všude.

V čem psát?

Nechci vám určovat v čem máte psát vy, ale můžu vám říct, v čem píši já. Zaprvé můžete psát ve WM Word mobile a Excel mobile (Tabulkový editor). Nejsou špatné, ale co se textového editoru týče, používám raději program s názvem NeboPad! Také je samozřejmě nutné k dobrému psaní mít nainstalovanou dobrou klávesnici. Nebopad stáhnete zdarma z internetu na adrese http://sites.google.com/site/nebowiki/Nebopad.

Myslím, že každý z vás co máte Windows Mobile, už snad někdy Word mobile používal, takže se asi ptáte, co má za výhody program NeboPad. Po spuštění programu se vám objeví navigátor. V něm jsou položky Nový, Otevřít, Zavřít, Uložit, Minulý, Zavřít vše, Přidat oblíbené, Oblíbené a Přič. Už to je oproti Wordu výhoda. V programu také můžete mít otevřených víc textových souborů najednou a to je opět výhoda programu NeboPad. Program pracuje spolehlivě a má ještě další vychytávky jako Autosave, volbu písma, zalamování řádků a režim celého displeje.

Program určitě stojí za ozkoušení a mnozí z vás by s ním mohly být spokojení.

Josef Žaloudek

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.