Jak nejlépe poslat balík do USA?

Vrásky na čele máte dost možná i z posílání balíku v rámci Česka, natož když ho potřebujete poslat někam do zahraničí. A co teprve pokud to má být rovnou přes oceán? Poradíme vám, jak poslat balík do USA nejjednodušeji a nejlevněji.

Dopis, balík s dárkem pro vaše známé, zavazadlo pro dceru, co je v USA jako au-pair, nebo celá paleta se zbožím. Češi posílají do USA různé zásilky a dopravci si poradí opravdu se vším. Slovem dopravci ale v tomto případě máme na mysli kurýrní společnosti, nikoliv poštu. Kurýrní služby fungují po celém světě, a to spolehlivě, levně a rychle.

Využijte ShipEx a srovnejte si dostupné nabídky

Balík do USA můžete poslat například přes FedEx, UPS nebo TNT. Opravdu se vám ale chce srovnávat nabídky dopravců mezi sebou manuálně? Tohle už dávno není potřeba. Zamiřte na web ShipEx, který vám ukáže, kolik vás bude stát balík u jednotlivých dopravců. Aktuálně vychází nejlevněji poštovné se společností FedEx, pokud jde o lehký menší balíček. Ale třeba pro expresní dopis vychází nejlevněji UPS. Dodání takového dopisu zvládají už za tři pracovní dny a pojištění je v ceně.

Jak to je se clem?

Při posílání mimo EU je potřeba řešit i další formality, jako je právě clo. Nemějte ale strach, celní dokumentaci za vás vyřídí dopravce. Stačí, když připravíte obchodní fakturu (jde-li o prodejní obsah), pro forma fakturu (pokud se jedná o dárek apod..) a plnou moc. Pak už nic neřešíte, prostě jen klasicky pošlete balík.

Najděte si nejvhodnější způsob, jak poslat balík do USA

Ať už je vaše zásilka do USA jakákoliv, pečlivě ji změřte a zvažte. Rozměry a hmotnost zadáte do formuláře na webu ShipEx. Následně si necháte spočítat cenu a vyberete toho dopravce, který je nejlevnější. Dopravu objednáte přímo přes ShipEx, není nutné chodit extra na web dané kurýrní služby a tam hledat nějaký formulář pro odeslání balíku. Standardní doručení balíku do USA trvá 2 až 5 pracovních dnů.

Dohodněte si, aby kurýr vyzvedl balík u vás

Po změření a zvážení zásilky, vybrání dopravce uhradíte přepravu online. Buď platební kartou, nebo přes ApplePay, případně bankovním převodem. I když jsou dnes poměrně standardem okamžité platby, převod mezi některými bankami může trvat i do druhého pracovního dne, a tak je jistější platit kartou. Řidič si k vám pro zásilku totiž přijede až po zaplacení, samozřejmě ve vybraném termínu, kdy budete doma. Zásilku mu předáte a je vyřízeno. Pak už budete jen online sledovat, jak cestuje po světě.

Pouze si dejte pozor, aby vaše zásilka do USA neobsahovala něco, co je zakázané přepravovat (střelné zbraně, radioaktivní materiály, zapalovače, výbušniny, tabákové výrobky, baterie, alkoholické nápoje, zboží podléhající rychlé zkáze apod.).

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *