Jak se zbavit vlhkosti v domě? Pomoci může podřezání zdiva

Problémem zejména starších rodinných domů bývá zvýšená vlhkost, která prochází zdivem od země. V případě, že se jí chcete zbavit a zároveň nehodláte provádět nějakou zásadní finančně nákladnou investici, je možné za určitých okolností provést podřezání zdiva. Jedná se o efektivní způsob, který vás vyjde na pár tisíc korun.

Ne vždy je izolace zdiva prostřednictvím jeho podřezání možná. V první řadě je důležité zjistit, zda tuto metodu vůbec dům vydrží, aby nedošlo k narušení jeho statiky. Proto je vždy vhodné si pozvat odborníky. Ti vše náležitě prozkoumají a doporučí nejlepší řešení. Počítejte rovněž s tím, že možná bude zapotřebí po podřezání zdiva provést kompletní výměnu podlah.

Podřezání řetězovou pilou

Existují 2 základní způsoby podřezání. První variantou je použití řetězové pily. Nejprve je nutné odstranit omítku v místech, kde se pilou bude řezat. Po provedení řezu se vzniklé spáry vyplní izolačním materiálem, kterým je nejčastěji polyetylenová fólie. V závěru prací se zdivo zacelí cementem.

Použití diamantového lana

Druhá metoda spočívá v podřezání zdiva diamantovým lanem. Výhodou tohoto řešení je fakt, že je možné jej využít na jakýkoliv materiál. Diamantové lano se provleče do vyvrtaných otvorů, následně pak protne zeď v celé její šířce. I zde se nakonec provádí vyplnění vzniklých děr pomocí cementové směsi.

Izolace zdiva podřezáním je nejen účinná, ale také rychlá. Právě z tohoto důvodu dnes patří k velmi oblíbeným způsobům, jak se v domě zbavit vlhkosti. Tuto činnost v tuzemsku provádí kupříkladu firma František Hróz. Více informací o ní naleznete na webových stránkách izolacehroz.cz. Společnost provádí obě dvě varianty podřezání. U každé stavby majitelům doporučuje nejvhodnější řešení z hlediska kvality práce i ceny tak, aby byl výsledek zcela ke spokojenosti klientů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *