Není kašel jako kašel

Není kašel jako kašel

Kašel je jedno z nejprotivnějších nachlazení, kterým můžete trpět. Je to dané také tím, že neobtěžuje pouze vás, ale mnohdy i všechny kolem. Je přitom jen přirozeným ochranným mechanismem, díky kterému se čistí dýchací cesty. K jeho účinné léčbě je však potřeba vědět, jakým druhem kašle momentálně trpíte, existuje totiž hned několik typů.

Suchý dráždivý kašel

Kašel bývá velmi často spojen s chřipkou, a tedy i zvýšenou tělesnou teplotou. To vše je jasným důkazem, že se s vaším tělem něco děje. Suchý dráždivý kašel se objevuje často na začátku, nebo pak až na konci onemocnění a může se měnit na vlhký kašel s hlenem. Bývá také nejčastější příčinou nepříjemného škrábání v krku. Suchý dráždivý kašel způsobuje otok a překrvení sliznice. Všechny pacienty bez rozdílu věku pak právě stálé neproduktivní kašlání značně vysiluje. U tohoto typu kašle se totiž netvoří hlen a kašel tak často přichází ve formě záchvatů. Může při něm docházet i k poškrábání hlasivek, a tím pádem ke změně zabarvení hlasu. K tlumení a léčbě tohoto kašle se používají takzvaná antitusika nejčastěji ve formě sirupu či kapek. Všem těmto potížím můžete zcela jednoduše předejít. Stačí, když budete pravidelně posilovat svoji imunitu. Zásobujte své tělo dostatkem přirozených vitamínů, které najdete hlavně v čerstvém ovoci i zelenině a zkuste se také pravidelně otužovat. Díky tomu všemu vás jen tak nepřekvapí žádné nachlazení ani chřipka.

Jak se zbavit kašle?

Pokud tedy i vy trpíte suchým dráždivým kašlem, určitě se zastavte ve své lékárně a zažádejte o Stoptussin sirup. Ten totiž jako jediný přípravek na trhu v sobě obsahuje dvě účinné látky, které si se suchým kašlem hravě poradí. Zároveň však látky nejsou návykové, a tak mohou Stoptussin bez starostí užívat i děti od šesti měsíců. Koupit jej můžete ve formě kapek, sirupu či tablet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *