Zámková dlažba – značí eleganci a vkus

Okolí domu i veřejná prostranství skvěle doplní venkovní dlažba. Královnou mezi všemi je zámková. Není divu, vždyť beton nevyžaduje žádnou náročnější úpravu a vydrží po dlouhá léta jako nový. Zámková dlažba skvěle odolává rozmarům počasí a uhrane i její cenová dostupnost. Dlažební prvky do sebe dokonale zapadají. Člověku jde práce rychle od ruky.

Co vědět o zámkové dlažbě

Nejznámějším druhem dlažby je zmiňovaný zámkový styl. Nutno podotknout, že se vyrábí v různých variantách, které se od sebe liší vlastnostmi i podobou. Některé druhy jsou určeny pouze pro nižší zátěž, proto jsou jako stvořené do zahrad. Další typ zámkové dlažby snese těžší zátěž. Své využití má k pokrytí parkovacích míst, vjezdů a zátěžových komunikací. Naskládané prvky mají pěkný design, není divu, že jsou oblíbené především majiteli rodinných domů.

Jak vybírat

Před vstupem do obchodu bychom si měli uvědomit, jaký typ zámkové skladebné dlažby vlastně požadujeme. Někdo dává přednost protismykovému povrchu, jiný upřednostňuje hladký vzhled. Jednotlivé dlaždice mají rozličné tvary, proto se dají různě kombinovat. I to bychom měli mít na paměti. Při výběru bychom měli zohlednit celkový výraz domu i zahrady.

Když dojde na pokládku dlažby

Pokládání venkovní dlažby není náročné. Klíčem k úspěchu je správný podklad. Vždy je třeba myslet na dokonale zhutněnou a vyrovnanou zeminu. Slabý podsyp se prostě nevyplácí, jinak se začne dlažba drolit a po mrazech či deštích propadat do země. Lidé často neví, kolik potřebují dílů. Osvědčila se pokládka jedné řady dlažby v příčném i podélném směru. Měření je v tomto případě zbytečně zdlouhavé a nepřesné. Možná to zní náročně, ale není tomu tak. Člověk nesmí nic uspěchat. Jen málokdo si nechává pokládat zámkovou dlažbu od firmy, vše se zvládne svépomocí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *