Jak otočit video

Jak otočit do správné pozice video natočené přes fotooaparát či mobil, převrácené o 90° oproti správné pozici.

Občas nastane situace, kdy (zejména, když pracujete s videem nahraném na fotooaparátu nebo mobilu) se dostanete do situace

Otočení při přehrávání

 1. Pokud ho již v počítači nemáte, nainstalujte si přehrávač VLC Player (zdarma ke stažení odtud).
 2. Otevřete soubor, který chcete otočit, přes volbu Média > Otevřít soubor
  Otevření souboru ve VLC
  Otevření souboru ve VLC
 3. Jakmile je soubor otevřen, můžeme s ním začít provádět různé úpravy, které VLC nabízí. Najdete je pod menu Nástroje > Efekty a filtry.
  Menu Efekty ve VLC
  Menu Efekty a filtry
 4. Zde je potřeba se přepnout na záložku Efekty videa a záložku Geometrie. Najdete tu zaškrtávací tlačítko Otočit a kruh, kde můžete přesně natočit, o kolik a jakým směrem se má video pohnout a zešikmit. Máte v tomto naprosto volný výběr a pokud se vám z nějakého důvodu zamlouvá, že se chcete dívat na video vzhůru nohama nebo naopak pod úhlem 45 stupňů, není problém to během několika sekund naklikat.
  Nastavení otočení
  Nastavení otočení
 5. Toto nastavení platí pouze pro jedno přehrávání. Až zavřete VLC Player, video se opět zobrazí v původním stavu a samotný soubor s videem není tímto nastavením nijak změněn.

Jak otočit video natrvalo

Pokud chcete provést změnu tím způsobem, že vytvoříte kompletně nový soubor videa, kde bude již obsah správně otočen, je potřeba využít poněkud jiného postupu.

 1. Pokud ještě nemáte ve svém počítači Movie Maker od Microsoftu, stáhněte si ho odtud. Je součástí sady Live Essentials, v rámci které se stahuje.
 2. Otevřete soubor s videem skrz tlačítko Přidat videa a fotografie a počkejte, než se načte a přenese na časovou osu.
  Přidání videa
  Přidání videa
 3. Přímo v hlavním menu stačí podle toho, zda potřebujete video natočit na tu či druhou stranu, na tlačítko Otočit doleva nebo Otočit doprava. Provedená volba by se měla ihned zobrazit v náhledu.
  Nastavení otočení
  Nastavení otočení
 4. Hotové video uložte ve formátu, v jakém ho chcete mít. Můžete využít jeden z přednastavených profilů a nebo ho uložit s vlastními parametry.
  Uložení otočeného videa
  Uložení otočeného videa
4.5/5 - (2 votes)

7 komentářů k Jak otočit video

 1. Natocil jsem vydea na iPhon4 a nasledne je stahl do pocitace…problem je ten ze nektera vydea byla nahrana horizontalne a na pocitaci jsou pri prehravani otocena o 45 stupnu.Jak je mam otocit ..poradte ..dekuji ..

 2. Super, po roce mám konečně otočené video ze Signal festu v Praze :-).

 3. Tak Myky, ty jsi zralej na to ,si zopáknout základní školu tak od druhé třídy.
  Osobně nejsem žádnej Einstein(můžeš ,Miki ,číst Ajnštajn),ale napsat vydeo a otočit ho ještě o 45stupňů,to je síla ! To muselo být hodně tvrdý šíkmý vydeo !!!
  Video se ,Miki,píše takhle.
  O 45 stupňů,Miki,znamená video pootočit do šikma. Asi tak od středu spodní strany monitoru(nad písmenkem ý7&)směrem k pravému,či levému rohu monitoru.
  Na ciferníku (to se mimochodem píše takto s měkkým i,víš? ) hodin by se 45 stupňů dalo ručičkou ukázat přesně v půli mezi jedničkou a dvojkou.Když jedna ručička ukazuje na číslo12 a druhá se nachází přesně v půli,mezi jedničkou a dvojkou,svírají obě ručky vnitřní úhel(to se zase píše takto s čárkou nad ú,protože tím ú to slovo začíná,(i např.při tvaru s předponou jako-vyúčtování,zatím co uvnitř slova se píše ů s kroužkem-to vymyslel jeden moudrý pán,když chtěl jiný pán,něměc, odlechčit český jazyk od slovanských tvarů ou a uo,jako ouhel-úhel,ouskalí-úskalí, jako stuol-stůl,duom-dům a tak podobně)čtyřicet pět stupňů. Mezi 12 a 3 je 90°.Polovina pak je 45°.A tak dále…
  Pokud bylo video nahráno telefonem na výšku,potřebujeme ho otočit o 90°. Ale né Celsia Miki! To by bylo moc horké…
  To už jsme zabrousili,neboť alespoň jeden z nás dvou je muž,do vod fyzikálních veličin.
  Takže MYKY a ostaní: Míň hulíme trávu,víc přemejšlíme o reálnejch věcech,učíme se česky,učíme se matematiku,nikdy nešňupeme žádná svinstva jakož ani pervitin a chodíme do školy,aby z nás měl pan ministr školství radost.A maminka taky. Kdo fetuje a i hulí gandžu,z toho se stane časem velkej idiot a ztratí ty kloudný kamarády a taky i zuby,protože to odvápňuje,a zbydou mu-a najde si ,ty přihlouplý a i ty úplně vymaštěný kamarády,který ho potom třeba i píchnou nožem do bříška kvůli nesnesitelnýmu hladu po fetu.
  Ahoj.
  VLC player jdu rozhodně na svém z brusu novém MacBookuPro15″ za 70.000,- Kč vyzkoušet!

 4. Ty kokešu(spíš kokote)Možná víš kde napsat jaké i.Ale tu jde o radu a ne o gramatiku.Tak se do toho neser.Blbe.Může mě nasrat taký vůl co hledí jestli je to napsané správně a háže machra že našel chybu!!.Já doufám že i když je to starší příspěvek tak to blbe kokešů snad ještě někdy budeš číst.A buď vděčný za to že ti ty vole někdo z něčím pomůže.Osle!!!.

 5. NEUMÍM OTOČIT SPRÁVNĚ FOTKU-vodorovně nechci, a atˇtočím jak chci, stále postava „leží“ a půlkulatá šipka tam není.DÍK, Zdena Kopsová

 6. Milý Drede. Odpověď pro „Mykyho“ mi přijde trefná, vtipná a hlavně pravdivá. …a tebe asi něco žere, žes tu vyfik takhle ukázkový hysterák, že by další hulič? ..jo a „s něčím“ se píše se „s“ , je to sedmý pád.. Psát podle pravidel je normální. Jen ti, co to neumí, se tváří, že jsou nad věcí a že to neřeší. Z (2. pád) nouze ctnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.