Jak chránit displej mobilu

Displeje mobilů se rozpínají do stále větších dotykových ploch náchylných k poškození. Jak je však bránit před poškozením?

Klasická pouzdra

Prvním řešením, všeobecně poměrně už známým, je zabalit celý telefon (a s ním i samozřejmě displej) do dostatečně odolného pouzdra. Při zvolení tohoto způsobu ochrany máme na výběr široké spektrum materiálů a tvarů, od různých syntetik přes plastová průhledná, až po zřejmě nejkomfortnější z nich – kožená. Určitou cenou za téměř stoprocentní ochranu je samozřejmě určitá nemotornost manipulace s nimi a pak taky to, že tím jak celý mobilní přístroj obejme, zakryje naprosto jeho původní design a náš vybroušený mobilní skvost tak je ukryt před světem nedoceněný ve své kráse, což nemusí každému vyhovovat. Existují samozřejmě i různá poudra zasahující do vzhledu telefonu méně, ty ale zase většinou nechrání displej, čímž jsou pro nás z hlediska funkčnosti jako ochranného prostředku na něj nepříliš použitelná.

Ochranné fólie

Jednoduchou pomůckou na ochranu displeje, která se snaží displej chránit za podmínek rozumného zásahu do vzhledu telefonu, jsou pak ochranné fólie určené k nalepení na displej. I napříč těmito doplňky najdeme několikero variant, odjednoduchých, které jsou opravdu jen průhledným obdélníkem až po upravená a vytvarovaná přesně na míru displeje a tlačítek v jeho okolí.

Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu jen o kus plastové fólie vykrojené na míru velikosti displeje určitého modelu, jedná se také o řešení nejlevnější. Pokud nechcete moc experimentovat, najdete určitě na Aukru ochranu přesně na váš telefon, ovšem pokud chcete ušetřit a získat je přímo od zdroje, zkuste zajít na eBay a zadat výraz screen protector jméno vašeho telefonu (např. screen protector nokia 5800) – cena se pohybuje na úrovni několika dolarů včetně poštovného.

Rate this post

2 komentářů k Jak chránit displej mobilu

  1. Prosím o radu jak správně nalepit ochranou folii na displej.Neustale se mi tam tvoří bubliny.Děkuji.

  2. Nejvíc se mi osvědčilo pokládat fólii od horní hrany postupně směrem dolů – a pak hlavně důkladně přejet fólii nehtem a vytlačit bubliny z fólie.
    Taky je potřeba dát pozor na to, aby na displeji nebyly před pokládáním smítka, na nich se pak vytvoří bubliny, které nejdou odstranit – tzn. nejprve displej důkladně vyčistit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *